Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Angola

Girabola:

Jacek Magdziński (Progresso) – Debiut Jacka Magdzińskiego w Progresso do Sambizanga w 1. kolejce angolskiej ekstraklasy. Jego drużyna zremisowała 0:0 z Porcelaną, która jest beniaminkiem w nowym sezonie Giraboli. Polski napastnik rozegrał 61 minut. Nasz niedawny wywiad z Jackiem Magdzińskim, w którym poruszamy kwestie m.in. nowego klubu i życia w Afryce.

Cypr

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – Gol Arkadiusza Piecha w meczu Nea Salamis – AEL Limassol (1:2). Napastnik rozegrał 78 minut.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – Łukasz Skowron wciąż jest bramkarzem rezerwowym AEL-u Limassol. Drużyna, w której występują obaj Polacy zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów po 24 kolejkach.

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK Larnaka wygrał na wyjeździe z Ayia Napa 3:1. Adam Marciniak cały mecz spędził na ławce wicelidera cypryjskiej ekstraklasy.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Mateusz Taudul wciąż jest bramkarzem rezerwowym w zespole z Larnaki.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał na wyjeździe z Anarthosisem 2:1. Mateusz Piątkowski całe spotkanie przesiedział na ławce przyjezdnych. APOEL jest liderem cypryjskiej ligi.

Francja

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes przegrało na wyjeździe z Caen 0:1. „Grosik” wszedł na plac gry w 72. minucie spotkania. Rennes spadło na 8. miejsce w ligowej tabeli.

Holandia

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Dwa gole Arkadiusza Milika w meczu Ajax Amsterdam – Escelsior Rotterdam (3:0). Napastnik reprezentacji Polski rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Ajax jest wiceliderem ligi ze stratą jednego punktu do PSV Eindhoven.

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Graafschap zremisowało u siebie z Vitesse 2:2. Piotr Parzyszek wszedł na boisko w 83. minucie spotkania. Drużyna Polaka zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen zremisowało na wyjeździe z Heerenveen 1:1. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole NEC. Ekipa z Nijmegen zajmuje 8. miejsce w tabeli ze stratą zaledwie 4 punktów do trzeciego w tabeli AZ Alkmaar.

Oskar Zawada (Twente) – Czwarte z rzędu zwycięstwo Twente Enschede w Eredivisie. Tym razem "Czerwoni" wygrali u siebie z Cambuur 3:0. Oskar Zawada przebywał na boisku od 65. minuty.

Filip Bednarek (Utrecht) – FC Utrecht wygrał na własnym stadionie z Willem II 2:1. Filip Bednarek wciąż jest bramkarzem rezerwowym Utrechtu, który plasuje się na 4. pozycji w ligowej tabeli.

Niemcy

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Darmstadt (3:1). Lewandowski rozegrał pełne 90 minut, a na listę strzelców wpisał się w 84. minucie spotkania. Bramka „Lewego” od 0:54:

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Łukasz Załuska wciąż jest bramkarzem rezerwowym Darmstadt, dlatego spotkanie z Bayernem oglądał z wysokości ławki. Darmstadt zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:0. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w ekipie BVB. Dortmundczycy zajmują 2. miejsce w tabeli ze stratą 8 punktów do liderującego Bayernu Monachium.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał u siebie z Augsburgiem 0:1. Sobiech rozegrał pełne spotkanie w ekipie gospodarzy. Hannover z dorobkiem 14 punktów zajmuje ostatnie miejsce w lidze.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia przegrała na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 0:1. Olkowski rozegrał całe spotkanie, w 83. minucie został ukarany żółtą kartką. Reprezentant Polski nie zebrał dobrych not za swój występ.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart zremisował na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1. Przemysław Tytoń rozegrał pełne 90 minut w bramce VfB. Stuttgart zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało na własnym obiekcie z Mainz 3:2. Eugen Polanski wszedł na boisko w 74. minucie meczu. "Wieśniacy" zajmują przedostatnią pozycję w Bundeslidze.

2. Bundesliga:

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Kaiserslautern zremisowało na własnym stadionie z Heidenheim 2:2. Mateusz Klich przebywał na placu gry w pierwszej części spotkania.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kacper Przybyłko spotkanie z Heidenheim rozpoczął na ławce rezerwowych, ale polski napastnik w przerwie zmienił Mateusza Klicha.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli przegrało na własnym obiekcie z FSV Frankfurt 1:3. Waldermar Sobota rozegrał 69 minut. Sankt Pauli zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik zremisował na wyjeździe z Karlsruher 2:2. Rafał Gikiewicz rozegrał całe spotkanie w bramce Eintrachtu.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Adam Matuszczyk przebywał na placu gry do 67. minuty spotkania, wówczas zmienił go Marc Pfitzner.

Portugalia

Liga Zon Sagres:

Maciej Makuszewski (Vitoria) – 72 minuty Macieja Makuszewskiego w meczu Vitoria Setubal – Nacional. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia zremisował na wyjeździe z Uniao Madeira 1:1. Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce Estorilu.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Rezerwy Benfiki przegrały na wyjeździe z Gil Vicente 2:3. Paweł Dawidowicz rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Szkocja

Premiership:

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts przegrało na wyjeździe z Dundee United 1:2. Błażej Augustyn rozegrał całe spotkanie w zespole “Serc”.

Turcja

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor wygrał na własnym stadionie z Mersin Idmar Yurdu 3:1. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce gspodarzy.

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor Kulubu przegrał na wyjeździe z Antalyasporem 1:2. Tuszyński rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Węgry

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał u siebie z Puskas Academy 2:0. Michał Nalepa całe spotkanie spędził na ławce lidera węgierskiej ekstraklasy.

Włochy

Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Wojciech Szczęsny zachował czyste konto w meczu AS Roma - Palermo (5:0).

Thiago Cionek (Palermo) – Thiago Cionek całe spotkanie z Romą spędził na ławce gości.

Piotr Zieliński (Empoli) – Gol Piotra Zielińskiego w meczu Sassuolo – Empoli (3:2). Polak rozegrał pełne spotkanie, a na listę strzelców wpisał się w 36. minucie.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Całe spotkanie w bramce Empoli rozegrał Łukasz Skorupski.

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała na wyjeździe z Atalantą 3:2. Jakub Błaszczykowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej „Violi”.

Kamil Glik (Torino) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Torino i Carpi. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w ekipie gospodarzy. W pierwszej części spotkania defensor otrzymał żółtą kartkę.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Hellas wygrał derbowy pojedynek z Chievo 3:1. Paweł Wszołek rozegrał pełne 90 minut, a przy trzeciej bramce zanotował asystę. W 80. minucie Polak otrzymał żółtą kartkę.

Dominik Furman (Hellas Verona) – Dominik Furman całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Hellasu.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia przegrała na wyjeździe z Modeną 0:1. Tomasz Kupisz rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari z Bartoszem Salamonem w składzie wygrało u siebie z Pescarą 2:1. Po 27 kolejkach Cagliari jest liderem Serie B z dorobkiem 61 punktów na koncie (19 zwycięstw, 4 remisy, 4 porażki).