Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało u siebie ze Stoke City 1:3. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce Bournemouth, które zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea przegrało na własnym obiekcie z Southampton 0:1. ŁukaszFabiański rozegrał pełne 90 minut w bramce „Łabędzi”.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City przegrało na wyjeździe z Arsenalem 1:2. Wasilewski wszedł na boisko w 58. minucie spotkania. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry „Wasyl” sfaulował rywala i otrzymał żółtą kartkę. Po rzucie wolnym zwycięską bramkę dla Arsenalu zdobył Danny Welbeck. Leicester wciąż pozostaje liderem Premier League.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Rotherham – Birmingham. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich T own przegrało na wyjeździe z Bristol City 1:2. Bartosz Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce Ipswich.

Arabia Saudyjska:
I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – W czwartek Al-Nasr przegrało na wyjeździe z Najran 3:4. Adrian Mierzejewski strzelił gola z rzutu karnego i zanotował asystę. Polak przebywał na placu gry przez 63 minuty. To 6. ligowe trafienie 29-latka w obecnym sezonie. W poniedziałek Al Nasr rozegra spotkanie z wiceliderem ligi saudyjskiej, Al Ahli.

Cypr:
Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – Gol Arkadiusza Piecha w meczu AEL – Doxa (4:0). Polski napastnik strzelił bramkę na 2:0 w 24. minucie spotkania. Piech przebywał na boisku do 76. minuty.

Mateusz Taudul (Larnaka) – AEK Larnaka wygrał u siebie z Anorthosisem 1:0. Mateusz Taudul wciąż jest bramkarzem rezerwowym AEK-u.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał na własnym obiekcie z Omonią2:0. Mateusz Piątkowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Grecja:
Super League:

Radosław Majewski (Veria) – Pełne 90 minut Radosława Majewskiego w meczu Atromitos – Veria. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Veria zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes wygrało na własnym obiekcie z Angers 1:0. Kamil Grosicki wszedł na boisko w 73. minucie spotkania przy wyniku 0:0.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam wygrał wyjazdowe spotkanie z Groningen 2:1. Arkadiusz Milik wszedł na plac gry w 70. minucie, zastępując Younesa. Po 23 kolejkach Ajax zajmuje pozycję wicelidera Eredivisie.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało u siebie z PSV Eindhoven 0:3. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam przegrał u siebie z ADO Den Haag 2:4. Polski bramkarz rozegrał zaledwie 14 minut, ponieważ doznał kontuzji kostki.

Oskar Zawada (Twente) – Twente Enschede wygrało na wyjeździe z Rodą 1:0. Oskar Zawada wszedł na plac gry w 86. minucie spotkania. Twente awansowało na 13. pozycję w ligowej tabeli.

Filip Bednarek (Utrecht) – FC Utrecht wygrał na wyjeździe z Cambuur 2:0. Filip Bednarek wciąż jest bramkarzem rezerwowym Utrechtu.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu Augsburg – Bayern Monachium (1:3). Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 15. i 62. minucie spotkania.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na własnym stadionie z Hannoverem 1:0. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w zespole BVB. Dortmundczycy zajmują pozycję wicelidera Bundesligi.

Artur Sobiech (Hannover) – Artur Sobiech rozegrał całe spotkanie w meczu przeciwko Borussii Dortmund.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia wygrała na własnym obiekcie z Eintrachtem Frankfurt 3:1. Paweł Olkowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Czyste konto Przemysława Tytonia w meczu VfB Stuttgart – Hertha BSC (2:0). Stuttgart awansował na 10. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Darmstadt przegrało na własnym obiekcie z Bayerem Leverkusen 1:2. Łukasz Załuska wciąż jest bramkarzem rezerwowym beniaminka Bundesligi.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim zremisowało na wyjeździe z Werderem Brema 1:1. Polanski wszedł na boisko w 82. minucie.

2. Bundesliga:

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Gol Mateusza Klicha w meczu Paderborn – Kaiserslautern (0:4). Polak wpisał się na listę strzelców w 56. minucie spotkania. Klich rozegrał całe spotkanie w barwach „Czerwonych Diabłów”.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli wygrało u siebie z liderującym RB Lipsk 1:0. Waldemar Sobota rozegrał 84 minuty. Sankt Pauli zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Czyste konto Rafała Gikiewicza w meczu Eintracht Brunszwik – Arminia Bielefeld (1:0).

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – 90 minut Adama Matuszczyka w meczu przeciwko Arminii.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Maciej Makuszewski (Vitoria) – 63 minuty Macieja Makuszewskiego w meczu Guimaraes – Vitoria Setubal (2:2). Polak w 23. minucie został ukarany żółtą kartką.

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia wygrał na własnym obiekcie z Tondelą 2:1. Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce Estorilu.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Rezerwy Benfiki zremisowały na wyjeździe z Academico Viseu 2:2. Paweł Dawidowicz rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. Benfica B zajmuje 20. miejsce w ligowej tabeli 2. ligi portugalskiej.

Turcja:
Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor Kulubu przegrał na wyjeździe z Sivassporem 1:2. Patryk Tuszyński rozegrał pełne 90 minut, ponadto w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu 21. kolejki 2. ligi tureckiej z Altinordu. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. To dziesiąte czyste konto Stachowiaka w tym sezonie ligowym.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – Gol Adriana Cieślewicza w meczu Newtown – The New Saints (0:6). Cieślewicz zdobył gola na 1:0 w 24. minucie spotkania. TNS jest liderem walijskiej ekstraklasy z dorobkiem 51 punktów.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor City zremisowało na wyjeździe z Haverfordwest 1:1. Antoni Sarnowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gości.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał na wyjeździe z Bekescsabą 1:0. Michał Nalepa rozegrał całe spotkanie, w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką. Ferencvaros jest liderem węgierskiej ekstraklasy z 18 punktową przewagą nad wiceliderem.

Włochy:
Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma wygrała na wyjeździe z Carpi 3:1. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce Romy.

Piotr Zieliński (Empoli) – Empoli przegrało u siebie z Frosinone 1:3. Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut w ekipie gospodarzy.

Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut w meczu z Frosinone zaliczył również bramkarz Empoli, Łukasz Skorupski.

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Fiorentina pokonała przed własną publicznością Inter Mediolan 2:1. Jakub Błaszczykowski całe spotkanie spędził na ławce "Violi".

Kamil Glik (Torino) – Torino wygrało na wyjeździe z Palermo 3:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie, w 43. minucie został ukarany żółtą kartką.

Thiago Cionek (Palermo) – Thiago Cionek spotkanie z Torino oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Hellas przegrało na wyjeździe z Lazio Rzym 2:5. Paweł Wszołek zanotował asystę przy golu Luki Toniego. 23-latek rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Dominik Furman (Hellas Verona) – Dominik Furman całe spotkanie przeciwko Lazio spędził na ławce ostatniej drużyny Serie A.

Serie B:

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari wygrało wyjazdowe spotkanie z Latiną 3:1. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut. Cagliari pewnie zmierza po bezpośredni awans do Serie A, obecnie „Rossoblu” są liderem Serie B z dorobkiem 58 punktów po 26 kolejkach.