Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester przegrało na wyjeździe z Liverpoolem 0:1. Marcin Wasilewski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej lidera angielskiej ekstraklasy.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w spotkaniu Swansea City – West Brom (1:0).

Artur Boruc (Bournemouth) – Czyste konto Artura Boruca w meczu Bournemouth – Crystal Palace. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham z Tomaszem Kuszczakiem w składzie przegrało na wyjeździe z Sheffield 0:3.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town wygrało u siebie z Queens Park Rangers 2:1. Bartosz Białkowski wciąż jest bramkarzem rezerwowym Ipswich.

Piotr Malarczyk (Ipswich) – Piotr Malarczyk również całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Arabia Saudyjska:

I liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Wehda) – Zespół Al-Wehda przegrał u siebie z Al-Ittihad 0:2. Łukasz Gikiewicz wszedł na boisko w 65. minucie spotkania. Al-Wehda zajmuje 10. miejsce w tabeli saudyjskiej ekstraklasy.

Belgia:

Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – KV Mechelen wygrało na własnym obiekcie z Gent 2:0. Rafał Wolski całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren pokonało na wyjeździe Waasland-Beveren 3:2. Filip Starzyński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Lokeren.

Izrael:

1 liga:

Ludovic Obraniak (Maccabi) – Maccabi Haifa wygrało na wyjeździe z Sakhnin 2:1. Ludovic Obraniak miał spory udział w obu bramkach strzelonych przez Maccabi.

Szkocja:

Premiership:

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts zremisowało u siebie z Celtikiem Glasgow 2:2. Błażej Augustyn rozegrał pełne 90 minut, w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Turcja:

Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Zwycięska bramka Patryka Tuszyńskiego w meczu Rizespor - Istanbuł Basaksehir (2:1). Polak zdobył bramkę w 88. minucie spotkania.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep zremisował u siebie z Denizlisporem 2:2. Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – The New Saints zremisowało na wyjeździe z Newtown 2:2. Adrian Cieślewicz rozegrał 78 minut.

Włochy:

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Brescią i Ternaną. Tomasz Kupisz rozegrał pełne spotkanie w barwach gospodarzy.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari pokonało na własnym obiekcie Pro Vercelli 3:0. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w barwach lidera włoskiej drugiej ligi.