Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Ajaksu
Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Ajaksu Ryszard Kotowski
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City wygrało na wyjeździe z Evertonem 3:2 i umocniło się na pozycji lidera Premier League. 35-letni Wasilewski rozegrał całe spotkanie, a w 82. minucie został ukarany żółtą kartką. Dla „Wasyla” było to pierwsze spotkanie w obecnym sezonie w lidze.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Swansea – West Ham United. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth wygrało na wyjeździe z West Brom 2:1, Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham z Tomaszem Kuszczakiem w bramce wygrało u siebie z Cardiff 1:0.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało na własnym obiekcie z Derby County 0:1. Bartosz Białkowski wciąż jest bramkarzem rezerwowym Ipswich.

Piotr Malarczyk (Ipswich) – Piotr Malarczyk również całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Mechelen przegrało na wyjeździe z Leuven 1:3. Rafał Wolski całe spotkanie przesiedział na ławce gości.
Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren zremisowało na własnym obiekcie z Zulte Waregem 1:1. Filip Starzyński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Cypr:
Pierwsza Dywizja:

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK Larnaka wygrał u siebie z Doxą 2:0. Adam Marciniak rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Mateusz Taudul jak na razie jest bramkarzem rezerwowym AEK-u.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał na wyjeździe z Paphos 1:0. Mateusz Piątkowski wszedł na plac gry w 77. minucie spotkania.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – AEL wygrał na wyjeździe z Ayia Napa 1:0. Łukasz Skowron wciąż pozostaje bramkarzem rezerwowym drużyny z Limassolu.

Grecja:
Super League:

Krzysztof Król (Kalloní) – Kalloni przegrało na własnym obiekcie z Olympiakosem Pireus 0:2. Krzysztof Król rozegrał pełne 90 minut, a w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Radosław Majewski (Veria) – Veria wygrała u siebie z Asterasem 1:0. Radosław Majewski spędził na boisku 75 minut.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Bezbramkowy remis w derbach Sewilli (Betis – Sevilla). Krychowiak rozegrał pełne 90 minut, a w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Gol Arkadiusza Milika w meczu Ajax Amsterdam – Graafschap (2:1). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut w barwach lidera holenderskiej ekstraklasy.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht zremisował na wyjeździe z AZ Alkmaar 2:2. Filip Bednarek wciąż jest bramkarzem rezerwowym Utrechtu.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało u siebie z Feyenoordem Rotterdam 3:1. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole NEC, które zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam przegrał na własnym obiekcie z Cambuur 1:4. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym Excelsioru.

Izrael:
1 liga:

Ludovic Obraniak (Maccabi) – Gol Ludovica Obraniaka w meczu Maccabi Hajfa - Hapoel Kfar Saba (1:1). Były zawodnik Werderu Brema rozegrał pełne 90 minut w barwach Maccabi.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Hannoverem 1:0. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera niemieckiej ekstraklasy. „Lewy” miał kilka niezłych okazji do zdobycia bramki. W jednej sytuacji piłka po strzale Polaka trafiła w słupek.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia wygrała na własnym obiekcie z Borussią Dortmund 2:1. Paweł Olkowski rozegrał 70 minut.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Łukasz Piszczek porażkę swojego zespołu z Kolonią obserwował z ławki rezerwowych.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart wygrał u siebie z Wolfsburgiem 3:1. Przemysław Tytoń rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim przegrało swoje wyjazdowe spotkanie z Schalke Gelsenkirchen 0:1. Eugen Polanski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowej gości. Hoffenheim zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) –Kaiserslautern zremisowało na wyjeździe z Eintrachtem Brunszwik 1:1. Kacper Przybyłko rozegrał 63 minuty, w miejsce Polaka wszedł Antonio Colak, który później wpisał się na listę strzelców.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Rafał Gikiewicz rozegrał pełne 90 minut w bramce Eintrachtu w meczu z Kaiserslautern.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Adam Matuszczyk wszedł na plac gry w 65. minucie, zastępując na boisku Hochscheidta.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia z Pawłem Kieszkiem w bramce przegrał u siebie z Vitorią Guimaraes 0:1.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Rezerwy Benfiki przegrały u siebie z rezerwami Porto 0:3. Paweł Dawidowicz rozegrał pełne spotkanie w zespole gospodarzy.

Rumunia:
I Liga:

Paweł Golański (Targu Mures) – ASA Targu Mures wygrało na wyjeździe z Petrolulem 1:0. Paweł Golański rozegrał całe spotkanie w zespole przyjezdnych.

Szkocja:
Premiership:

Michał Szromnik (Dundee) – Dundee United zremisowało na wyjeździe z Inverness 2:2. Michał Szromnik rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Bezbramkowy remis w spotkaniu St. Johnstone – Hearts. Błażej Augustyn rozegrał pełne 90 minut w barwach “Serc”.

Turcja:
Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor przegrał na wyjeździe z Gaziantepsporem 0:2. Patryk Tuszyński wszedł na boisku w 46. minucie spotkania.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Giresunspor – Gaziantep Belediyespor. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – The New Saints zremisowało na własnym stadionie z Bala Town 1:1. Adrian Cieślewicz rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Debiut Antoniego Sarnowskiego w walijskiej ekstraklasie. 17-letni bramkarz w 68. minucie wszedł do bramki Bangor City, po tym jak podstawowy bramkarz otrzymał czerwoną kartkę. Nasz niedawny wywiad z Antonim Sarnowskim. [LINK]

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino przegrało na własnym obiekcie z Udinese Calcio 0:1. Kamil Glik całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu AS Roma – Genoa (2:0). Roma plasuje się na 5. pozycji w ligowej tabeli.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Asysta Pawła Wszołka w meczu Hellas Verona – Sassuolo. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Wszołek rozegrał całe spotkanie w barwach ostatniej drużyny Serie A.

Piotr Zieliński (Empoli) – 85 minut i efektowna asysta Piotra Zielińskiego w meczu Bologna – Empoli (2:3).

Łukasz Skorupski (Empoli) – Całe spotkanie w bramce Empoli rozegrał Łukasz Skorupski. Polak w 57. minucie otrzymał żółtą kartkę. Skorupski nie popisał się przy stracie jednej z bramek.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia zremisowała u siebie ze Spezią 1:1. Tomasz Kupisz w doliczonym czasie spotkania otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari Calcio pokonało u siebie Bari 2:1. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w zespole wicelidera Serie B.