Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea wygrała na wyjeździe z Aston Villą 2:1. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce „Łabędzi”.

Artur Boruc (Bournemouth) – Artur Boruc wpuścił 5 goli w meczu Bournemouth – Tottenham (1:5).

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało na wyjeździe z Hull City 0:2. Tomasz Kuszczak rozegrał całe spotkanie w zespole gości. Birmingham zajmuje 6. miejsce w tabeli Championship.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich zremisowało na wyjeździe z Nottingham Forest 1:1. Bartosz Białkowski wciąż jest bramkarzem rezerwowym w zespole Ipswich Town.

Piotr Malarczyk (Ipswich) – Malarczyk wszedł na boisko w 86. Minucie, zastępując na placu gry Freddiego Searsa.

Austria:
2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Sankt Polten wygrało na wyjeździe z Austrią Klagenfurt 2:1. Tomasz Wisio wszedł na boisko w 68. minucie spotkania. Sankt Polten zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Belgia:
Jupiler League:

Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren pokonał na wyjeździe Westerlo 2:1. Filip Starzyński wszedł na boisko w 89. minucie, zastępując na placu gry Evariste Ngoloka.

Bułgaria:
A PFG:

Marcin Burkhardt (Czerno More) – Zaledwie 16 minut Marcina Burkhardta w meczu Levski – Czerno More (1:0).

Cypr:
Pierwsza Dywizja:

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK Larnaka wygrał na wyjeździe z Achnas 2:0. Marciniak rozegrał całe spotkanie, a w pierwszej części otrzymał żółtą kartkę.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Mateusz Taudul całe spotkanie spędził na ławce AEK-u.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – AEL Limassol przegrał u siebie z Arisem 1:2. Łukasz Skowron rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Grecja:
Super League:

Krzysztof Król (Kalloní) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Kalloni i Levadiakosem. Krzysztof Król całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Radosław Majewski (Veria) – Veria wygrała na wyjeździe z Panioniosem 1:0. Radosław Majewski wszedł na boisko w 87. minucie spotkania.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Gol Kamila Grosickiego w meczu Lorient – Stade Rennes (1:1). Polak wszedł na boisko w 51. minucie, a na listę strzelców wpisał się w 68. minucie.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla pokonała u siebie Getafe 5:0. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Real Saragossa) – Real Saragossa bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Gironą. Cezary Wilk wszedł na boisko w 67. minucie. Saragossa zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Holandia:
Eredivisie:

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam wygrał na wyjeździe z Rodą 2:1. Kurto spędził cały mecz na ławce rezerwowej Excelsioru.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen zremisowało u siebie z Groningen 1:1. Wojciech Golla rozegrał całe spotkanie na środku defensywy gospodarzy.

Sebastian Steblecki (Cambuur) – Cambuur zremisował u siebie z ADO Den Haag 1:1. Sebastian Steblecki cały mecz spędził na ławce.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht wygrał na wyjeździe z PEC Zwolle 2:1. Filip Bednarek wciąż jest jedynie rezerwowym bramkarzem Utrechtu.

Izrael:
1 liga:

Ludovic Obraniak (Maccabi) – Gol Ludovica Obraniaka w meczu Maccabi Haifa – Akko (4:0).

Japonia:
Dywizja 2:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu Kumamoto – Jubilo Iwata (0:2). Jubilo wciąż jest wiceliderem drugiej ligi japońskiej.

Łotwa:
Virsliga:

Dariusz Łatka (Jelgava) – FK Jelgava wygrała na własnym obiekcie z Metta/Lu 3:1. Dariusz Łatka przebywał na boisku przez 84 minuty.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – FC Koeln (4:0). Polski napastnik rozegrał całe spotkanie, ponadto po faulu na „Lewym” został podyktowany rzut karny, który następnie wykorzystał Thomas Mueller. Lewandowski ma na swoim koncie już 13 goli w Bundeslidze. Dla Bayernu było to 10. zwycięstwo z rzędu w obecnym sezonie ligowym.

Paweł Olkowski (Koeln) – Paweł Olkowski pojedynek z Bayernem Monachium oglądał z wysokości ławki rezerwowej Kolonii.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund pokonał u siebie z Augsburgiem 5:1. Łukasz Piszczek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał na własnym obiekcie z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Artur Sobiech przebywał na placu gry do 66. minuty.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Gol Sebastiana Boenischa w meczu Bayer Leverkusen – Stuttgart (4:3). Boenisch wpisał się na listę strzelców w 70. minucie. W 86. minucie defensor „Aptekarzy” został ukarany żółtą kartką.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Pełne spotkanie Przemysława Tytonia w bramce Stuttgartu w przegranym meczu z Bayerem Leverkusen.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Darmstadt przegrało u siebie z Wolfsburgiem 0:1. Załuska wciąż jest tylko bramkarzem rezerwowym beniaminka Bundesligi.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim przegrało u siebie z Hamburgiem 0:1. Polanski rozegrał całe spotkanie, a w 80. minucie został ukarany żółtą kartką.

2. Bundesliga:

Jakub Kosecki (Sandhausen) – 88 minut Jakuba Koseckiego w meczu Arminia Bielefeld – Sandhausen. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern przegrało na wyjeździe z Karlsruher 0:2. Przybyłko przebywał na placu gry do 53. minuty spotkania.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Mateusz Klich całe spotkanie z Karlsruher oglądał z ławki rezerwowej „Czerwonych Diabłów”.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli wygrało u siebie z Freiburgiem 1:0. Waldemar Sobota rozegrał 84 minuty.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Adam Matuszczyk zanotował asystę przy zwycięskim golu i żółtą kartkę w meczu Eintracht Brunszwik – Heidenheim (1:0). Polak rozegrał pełne 90 minut.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Całe spotkanie w bramce Eintrachtu rozegrał Rafał Gikiewicz.

Norwegia:
Tippeligaen:

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset zremisowało u siebie z Rosenborgiem 3:3 w meczu 28. kolejki norweskiej ekstraklasy. Jarosiński wciąż jest bramkarzem rezerwowym w Stromsgodset.

2. liga:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann przegrało na wyjeździe z Nest-Sotra 1:2. Leciejewski rozegrał całe spotkanie w bramce Brann.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia zremisował u siebie z Rio Ave 2:2. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Rosja:
Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm przegrał na wyjeździe z Uralem 1:3. Janusz Gol rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Maciej Rybus (Terek) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Terek Grozny – CSKA Moskwa. Rybus wszedł na boisko w 73. minucie meczu.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar wygrał u siebie z Rubinem Kazań 2:1. Jędrzejczyk cały mecz spędził na ławce. FK Krasnodar zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli.

I Division:

Marcin Kowalczyk (FK Tosno) – Tosno przegrało u siebie z Kamazem 1:2. Kowalczyk przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

Rumunia:
I Liga:

Paweł Golański (Targu Mures) – ASA Targu Mures wygrało u siebie z Astrą 3:1. Paweł Golański cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Szkocja:
Premiership:

Michał Szromnik (Dundee) – Celtic Glasgow wygrał u siebie z Dundee United 5:0. Michał Szromnik cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Czerwona kartka dla Błażeja Augustyna w meczu Hearts – Ross County (2:0). Polak został ukarany czerwoną kartką w 48. minucie spotkania.

Turcja:
Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor przegrał przed własną publicznością z Akhisarem Belediye 0:2. Patryk Tuszyński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Pełne 90 minut Łukasza Szukały w meczu Genclerbirligi – Osmalispor (1:0). Osmalispor po 9 kolejkach zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep BB wygrał na wyjeździe z Trabzonem 2:1. Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce Gaziantepu, który po 9 kolejkach ma na swoim koncie 17 punktów.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – Gol Adriana Cieślewicza w meczu Aberystwyth – The New Saints (0:4). Polak wpisał się na listę strzelców w 75. minucie spotkania. TNS jest liderem walijskiej ekstraklasy.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor wygrał na wyjeździe z Newtown 3:0. 17-letni bramkarz całe spotkanie spędził na ławce Bangoru.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał na wyjeździe z DVTK 2:0. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut. Ferencvaros po 13 kolejkach jest liderem węgierskiej ekstraklasy z dorobkiem 37 punktów na koncie.

Włochy:
Serie A:

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Fiorentina przegrała u siebie z AS Romą 1:2. Jakub Błaszczykowski rozegrał 61 minut. Polaka zastąpił Giuseppe Rossi.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce Romy w meczu z Fiorentiną. Polski golkiper w 84. minucie otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry.

Piotr Zieliński (Empoli) – Gol i asysta Piotra Zielińskiego w meczu Empoli – Genoa (2:0). Ponadto reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką w drugiej części spotkania. Gol i asysta [WIDEO]

Łukasz Skorupski (Empoli) – Skorupski rozegrał całe spotkanie w bramce Empoli w wygranym meczu z Genoą.

Kamil Glik (Torino) – Torino przegrało na wyjeździe z Lazio Rzym 0:3. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w drużynie „Byków”.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia wygrała przed własną publicznością z Lanciano 2:1. Tomasz Kupisz rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Thiago Cionek (Modena) – Modena przegrała na wyjeździe z Livorno 0:2. Thiago Cionek rozegrał całe spotkanie w zespole Modeny.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari wygrało u siebie z Trapani 4:1. Bartosz Salamon całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej Cagliari.