Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea City wygrała na własnym obiekcie z Manchesterem United 2:1. Polski golkiper rozegrał całe spotkanie w bramce “Łabędzi”.

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Zwycięstwo Arsenalu w wyjazdowym spotkaniu z Crystal Palace 2:1. Wojciech Szczęsny przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych “Kanonierów”.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City zremisowało na wyjeździe z Evertonem 2:2. Marcin Wasilewski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gości. Leicester zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Porażka Ipswich Town przed własną publicznością z Reading 0:1. Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na wyjeździe z Brentford 1:3. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce Bournemouth.

Tomasz Kuszczak (Wolverhampton) – Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Wolverhampton – Rotherham. „Wilki” wygrały aż 5:0.

Radosław Majewski (Huddersfield) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Huddersfield – Cardiff. Radosław Majewski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Angola:
Girabola:

Jacek Magdziński (Academica) – Pierwszy gol Jacka Magdzińskiego w barwach Academiki do Lobito w angolskiej ekstraklasie. Academica wygrała 2:0 z Agosto, 28-letni napastnik wpisał się na listę strzelców w 12. minucie meczu.

Arabia Saudyjska:
I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – Al-Nasr wygrało przed własną publicznością z Al-Khaleej 4:1. Adrian Mierzejewski rozegrał 68 minut, kilka minut wcześniej został ukarany żółtą kartką. Al-Nasr Riyadh jest liderem saudyjskiej ekstraklasy z dorobkiem 41 punktów po 16 kolejkach.

Łukasz Szukała (Al-Ittihad) – Pierwszy gol Łukasza Szukały w saudyjskiej ekstraklasie. Defensor zdobył gola na 3:1 w 45. minucie. Spotkanie z Shoalah zakończyło się zwycięstwem Al-Ittihad 3:2.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Mechelen pokonało na własnym obiekcie Lierse 2:1. Rafał Wolski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes zremisowało u siebie z Bordeaux 1:1. Kamil Grosicki całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Rennes zajmuje 13. miejsce w ligowej tabeli.

Hiszpania:
Primera Division:

Przemysław Tytoń (Elche) – Elche przegrało u siebie z Realem Madryt 0:2. Przemysław Tytoń rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy. Polskiego golkipera w tym spotkaniu pokonali Karim Benzema i Cristiano Ronaldo.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Gol Arkadiusza Milika w meczu Willem II – Ajax Amsterdam. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 37. minucie spotkania.

Filip Kurto (Dordrecht) – Dordrecht z Filipem Kurto w bramce przegrał na wyjeździe z PSV Eindhoven 0:3. „Byki” zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Sebastian Steblecki (Cambuur) – N.A.C. Breda wygrała u siebie z Cambuur 2:1. Sebastian Steblecki przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych Cambuur.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w wyjazdowym meczu z Paderborn. Bayern Monachium wygrał aż 6:0, a Polak zdobył dwie pierwsze bramki. Kapitan reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie.

Zobacz bramki Lewandowskiego!

Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut Łukasza Piszczka w wygranym meczu ze Stuttgartem 3:2. Reprezentant Polski w 75. minucie otrzymał żółtą kartkę.

Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Jakub Błaszczykowski w 69. minucie zastąpił na boisku Shinjiego Kagawę. Dla Borussii Dortmund było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Paweł Olkowski (Koeln) – 90 minut i żółta kartka Pawła Olkowskiego w meczu Kolonii z Hannoverem. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Sławomir Peszko (Koeln) – Sławomir Peszko również rozegrał 90 minut w barwach Kolonii, która plasuje się obecnie na 13. pozycji w tabeli.

Artur Sobiech (Hannover) – Artur Sobiech całe spotkanie przeciwko FC Koeln przesiedział na ławce rezerwowych.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim zremisowało na wyjeździe z Freiburgiem 1:1. Polanski rozpoczął spotkanie na ławce gości, ale wszedł na murawę już w 45. minucie spotkania.

2. Bundesliga:

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Kaiserslautern przegrało na wyjeździe z FSV Frankfurt 0:2. Mateusz Klich całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych „Czerwonych Diabłów”.

Kacper Przybyłko (Greuther) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Greuther Furth – Sandhausen. Kacper Przybyłko rozegrał całe spotkanie w ataku gospodarzy.

Martin Kobylański (Union Berlin) – Union Berlin pokonał u siebie Heidenheim 3:1. Martin Kobylański wszedł na boisko w 72. minucie spotkania.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf przegrała na własnym obiekcie z Norymbergą 1:3. Adam Bodzek rozegrał 79 minut.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Porażka Estorilu Praia na własnym obiekcie z Academicą 1:2. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy. Estoril po 22 kolejkach zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 25 punktów.

Rumunia:
I Liga:

Kamil Biliński (Dinamo) – Dinamo Bukareszt wygrało na wyjeździe z Otelulem Galati 1:0. Kamil Biliński wszedł na boisko w 79. minucie spotkania.

Szkocja:
Premiership:

Michał Szromnik (Dundee) – Debiut Michała Szromnika w bramce Dundee United. Jego drużyna przegrała na własnym obiekcie z St. Johnstone 0:2.

Jarosław Fojut (Dundee) – Jarosław Fojut rozegrał całe spotkanie w barwach Dundee. Polak w 70. minucie został ukarany żółtą kartką.

Radosław Cierzniak (Dundee) – Radosław Cierzniak w meczu z St. Johnstone zasiadł na ławce rezerwowych. Dundee zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 45 punktów.

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow wygrał na własnym stadionie z Hamiltonem 4:0. Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych lidera szkockiej ekstraklasy.

Turcja:
Super Lig:

Ludovic Obraniak (Rizespor) – Rizespor zremisował na wyjeździe z Bursasporem 1:1. Ludovic Obraniak rozegrał pełne 90 minut w barwach Rizesporu.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – Gol Adriana Cieślewicza w meczu Aberystwyth – TNS (0:4). Cieślewicz rozegrał całe spotkanie w barwach lidera walijskiej ekstraklasy.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino zremisowało na wyjeździe z Fiorentiną 1:1. Kamil Glik całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych turyńskiego zespołu.

Piotr Zieliński (Empoli) – Empoli wygrało u siebie z Chievo Weroną 3:0. Piotr Zieliński pojawił się na placu gry w 58. minucie spotkania. Empoli zajmuje 14. miejsce w lidze z dorobkiem 27 punktów.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma zremisowała na wyjeździe z Hellasem Verona 1:1. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych wicelidera włoskiej ekstraklasy.

Serie B:

Bartosz Salamon (Pescara) – Pescara wygrała u siebie z Catanią 1:0. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy. Pescara zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 36 punktów.

Michał Chrapek (Catania) – Michał Chrapek całe spotkanie przeciwko Pescarze przesiedział na ławce rezerwowych. Catania z dorobkiem 28 punktów zajmuje 20. pozycję w tabeli.

Thiago Cionek (Modena) – Porażka Modeny w wyjazdowym meczu ze Spezią 2:3. Thiago Cionek rozegrał całe spotkanie w zespole Modeny, w 39. minucie został ukarany żółtą kartką.