Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Artur Boruc (Southampton) – Southampton przegrał 1:3 z West Ham United, choć to pierwsi na prowadzenie wyszli „Święci”. W bramce Southampton cały mecz rozegrał Artur Boruc.

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Arsenal Londyn zwyciężył 4:1 z Sunderlandem. Całe spotkanie w bramce „Kanonierów” rozegrał Wojciech Szczęsny. Polskiego bramkarza pokonał w 81. minucie Giaccherini.

Łukasz Fabiański (Arsenal) – „Fabian” cały mecz z Sunderlandem spędził na ławce rezerwowych. Angielskie media podają, że polski golkiper po sezonie przejdzie do Schalke 04 Gelsenkirchen.

Championship:

Marcin Wasilewski (Leicester) – Wasilewski rozegrał całe spotkanie w barwach Leicester City w wygranym meczu 3:0 z Ipswich. „Wasyl” w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Tomasz Kuszczak (Brighton) – Brighton przegrało 1:2 z Wigan Athletic. Cały mecz w bramce Brightonu rozegrał polski bramkarz, Tomasz Kuszczak.

Lukas Jutkiewicz (Bolton) – Bolton pokonał 2:0 Watford, a pierwszą bramkę w meczu zdobył Lukas Jutkiewicz, który jest wypożyczony z Middlesbrough. Bolton po 32 kolejkach zajmuje dziewiętnaste miejsce w tabeli.

Tomasz Cywka (Barnsley) – Barnsley wygrało 1:0 z Millwall. Tomasz Cywka cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych przedostatniej drużyny w tabeli Championship.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Asysta Waldemara Soboty w meczu Club Brugge – Leuven. Zespół Polaka wygrał 5:2, a Sobota rozegrał całe spotkanie w zespole Brugii. Reprezentant Polski asystę zaliczył przy golu Jorgensena. Club Brugge jest obecnie wiceliderem belgijskiej ekstraklasy.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Botev Plovdiv zremisował 2:2 z liderem bułgarskiej ekstraklasy - Ludogoretsem Razgrad. Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce Boteva. Zespół Polaka plasuje się na szóstej pozycji w lidze.

Cypr:
I Dywizja:

Łukasz Gikiewicz (Omonia) – Omonia Nikozja zremisowała 1:1 w wyjazdowym meczu z Arisem. „Giki” rozegrał 86 minut, wówczas na boisku zastąpił go Roushias. Omonia ma na swoim koncie 42 punkty i plasuje się na piątej pozycji.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Rennes pokonało na wyjeździe 3:0 FC Nantes w meczu 26. Kolejki francuskiej ekstraklasy. Grosicki zanotował asystę przy golu na 2:0 i rozegrał 80 minut, zastąpił go na boisku Emerson.

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Porażka Stade de Reims 2:3 w wyjazdowym meczu z AS Monaco. Całe spotkanie w barwach Reims rozegrał Krychowiak. Zespół Polaka plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 39 „oczek”.

Dominik Furman (Toulouse) – Paris Saint-Germain wygrała z Tuluzą 4:2. Dominik Furman cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Hiszpania:
Primera Division:

Damien Perquis (Betis) – Czerwona kartka Damiena Perquisa w spotkaniu Betisu Sewilla z Athletikiem Bilbao (0:2). Reprezentant Polski w 41. minucie został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką i musiał opuścić boisko. Ostatnie pół godziny Betis musiał grać w dziewiątkę, ponieważ czerwoną kartkę obejrzał również Lorenzo Reyes. Zespół z Sevilli zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 14 punktów.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Deportivo La Coruna wygrało 2:1 z Alcorcon. Były zawodnik Wisły Kraków w 36. minucie został ukarany żółtą kartką, a trzy minuty później został zmieniony.

Holandia:
Eredivisie:

Mateusz Klich (Zwolle) – PEC Zwolle zremisowało 1:1 z Heraclesem Almelo. Cały mecz w barwach Zwolle rozegrał Mateusz Klich, który w doliczonym czasie gry zanotował asystę przy bramce Luciano Narsingha.

Filip Kurto (Roda) – Porażka Rody Kerkrade 0:1 z Cambuur. Cały mecz w bramce Rody rozegrał Filip Kurto. Roda mecz kończyła grając w dziewiątkę, a zwycięską bramkę dla Cambuur zdobył Van Moorsel w doliczonym czasie gry.

Mateusz Prus (Roda) – Rezerwowy bramkarz Rody, Mateusz Prus cały mecz przeciwko Cambuur spędził na ławce. „Górnicy” z dorobkiem 22 punktów zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Przemysław Tytoń (PSV) – NEC Nijmegen przegrało 0:2 z PSV Eindhoven. Cały mecz na ławce gości spędził Przemysław Tytoń.

Eereste Divisie:

Filip Bednarek (Jong Twente) – Fortuna Sittard wygrała 4:1 z juniorską drużyną Twente Enschede. W bramce Twente cały mecz rozegrał Filip Bednarek.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Bardzo słaby mecz Borussii Dortmund w meczu z Hamburgiem. Gospodarze wygrali aż 3:0. Lewandowski został zdjęty z boiska w 67. minucie, w jego miejsce wszedł 19-letni Marvin Ducksch.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Pełne spotkanie rozegrał natomiast Łukasz Piszczek, który w drugiej połowie był bliski zdobycia bramki, jednak wówczas świetnie interweniował golkiper Hamburga.

Ludovic Obraniak (Werder) – Werder Brema bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. Reprezentant Polski rozegrał 80. minut, w jego miejsce wszedł Gebre Selassie. Werder od 34. minuty grał w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką ukarany został Felix Kroos.

Martin Kobylański (Werder) – Martin Kobylański całe spotkanie przeciwko Eintrachtowi Frankfurt przesiedział na ławce rezerwowych.

Sebastian Boenisch (Bayer) - Wolfsburg wygrał 3:1 z Bayerem Leverkusen w spotkaniu 22. kolejki Bundesligi. Cały mecz na lewej obronie „Aptekarzy” rozegrał Sebastian Boenisch. Bayer ze stratą 19 punktów do Bayernu Monachium zajmuje drugie miejsce w lidze.

Artur Sobiech (Hannover) - Bayern Monachium rozgromił Hannover 96 4:0 i wciąż ucieka rywalom w ligowej tabeli. Sobiech wszedł na boisko w 78. minucie spotkania. Hannover plasuje się na jedenastej pozycji z dorobkiem 24 punktów.

Arkadiusz Milik (Augsburg) – Augsburg pokonał w wyjazdowym spotkaniu Freiburg 4:2. Arkadiusz Milik całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Augsburg po 22. kolejkach ma na swoim koncie 34 punkty i zajmuje ósmą lokatę w ligowej tabeli.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Arminia) – Arminia Bielefeld przegrała 0:2 z Ingolstadt. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Kacper Przybyłko, który jest wypożyczony do Arminii z FC Koeln. Arminia z dorobkiem 22 punktów zajmuje przedostatnie miejsce w lidze.

Piotr Ćwielong (Bochum) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Bochum z Fortuną Duesseldorf. Piotr Ćwielong cały mecz spędził na ławce rezerwowych. VfL Bochum zajmuje piętnastą pozycję w tabeli 2. Bundesligi.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal) – Vitoria Setubal pokonała aż 4:0 ostatnie w tabeli FC Pacos Ferreira. Pełne spotkanie między słupkami Vitorii rozegrał Paweł Kieszek. Po 20 kolejkach Vitoria Setubal zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 25 punktów.

Rumunia:
I Liga:

Piotr Celeban (Vaslui) – Vaslui bezbramkowo zremisowało w wyjazdowym meczu z CFR Cluj. Pełne spotkanie w formacji defensywnej Vaslui rozegrał Piotr Celeban. Żółto-zieloni plasują się na szóstej lokacie w ligowej tabeli.

Kamil Biliński (Dinamo) – Debiut Kamila Bilińskiego w barwach Dinama Bukareszt. Zespół Polaka przegrał 1:2 z Constantą. Były piłkarz Żalgirisu Wilno rozegrał 53 minuty. W pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United zwyciężyło 3:1 z Motherwell. Cały mecz w bramce Dundee rozegrał Radosław Cierzniak.

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow pokonał 2:0 w wyjazdowym meczu Heart of Midlothian. Na ławce Celtiku cały mecz spędził Łukasz Załuska. Celtic zdominował szkocką ekstraklasę, w której w obecnym sezonie jeszcze nie przegrał.

Turcja:
Super Lig:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Bramka Adriana Mierzejewskiego w wygranym przez Trabzonspor meczu z Kayserisporem Kulubu (2:1). Reprezentant Polski zdobył gola w 49. minucie spotkania, wówczas Trabzonspor wyrównał wynik spotkania. Dziesięć minut później zwycięską bramkę zdobył Austriak Marc Janko.

1. Liga (drugi poziom rozgrywkowy):

Mariusz Pawełek (Adana Demirspor) – Sanliurfaspor pokonał 2:1 Adanę Demirspor. W barwach Adany cały mecz rozegrał Mariusz Pawełek, który w doliczonym czasie pierwszej połowy ukarany został żółtą kartką. To trzecie z rzędu porażka Adany, która spadła na dziesiąte miejsce w lidze.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino przegrało derbowe spotkanie z Juventusem 0:1. Kapitan Torino rozegrał cały mecz. Bramkę dla Juventusu zdobył w 30. minucie Carlos Tevez.

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria przegrała 0:2 z Milanem w 25. kolejce Serie A. Wszołek wyszedł w tym meczu w podstawowej jedenastce Sampdorii, jednak został już zmieniony w przerwie spotkania. W jego miejsce wszedł Roberto Soriano.

Bartosz Salamon (Sampdoria) – Cały mecz przeciwko Milanowi na ławce spędził Bartosz Salamon. Sampdoria ma na koncie 28 punktów i zajmuje trzynaste miejsce w tabeli Serie A.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma wygrała w wyjazdowym meczu z Bologną 1:0. Łukasz Skorupski kolejny mecz spędził na ławce rezerwowych Romy.

Piotr Zieliński (Udinese) – Udinese zremisowało 1:1 z Atalantą. Reprezentant Polski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. „Udine” plasuje się na jedenastej pozycji w tabeli, mając na koncie 28 „oczek”.