Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT]

Marcin Trzyna
Arsenal Wojciecha Szczęsnego zwyciężył. Southampton Boruca tylko na remis
Arsenal Wojciecha Szczęsnego zwyciężył. Southampton Boruca tylko na remis Ekstraklasa.net
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna/Ekstraklasa.net

Anglia:
Premier League:

Artur Boruc (Southampton) – Southampton po 30 minutach prowadził już 2:0 z Sunderlandem, jednak mecz zakończył się remisem 2:2. Boruc mógł się lepiej zachować przy bramkach zdobywanych przez Sunderland. „Święci” zajmują dziewiątą pozycję w tabeli z dorobkiem 31 punktów.
Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Arsenal Londyn wygrał 2:0 z Fulham. Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce „Kanonierów”. Arsenal jest liderem angielskiej Premier League z dorobkiem 51 punktów na koncie i przewagą jednego punktu nad Manchesterem City.
Łukasz Fabiański (Arsenal) – Rezerwowy bramkarz Arsenalu spędził cały mecz na ławce.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Brighton) – Zwycięstwo Derby County 1:0 nad zespołem Brighton. Tomasz Kuszczak rozegrał cały mecz, a bramkę przepuścił w 76. minucie po strzale Bamforda.
Lukas Jutkiewicz (Middlesbrough) – Zespół Jutkiewicza wygrał 1:0 nad Chartlon. Jutkiewicz pojawił się na boisku w 58. minucie, zmieniając Emnesa, który asystował przy bramce dla Middlesbrough.
Marcin Wasilewski (Leicester) – Wyjazdowe zwycięstwo Leicester City 1:0 nad Leeds United. Marcin Wasilewski wszedł na murawę w 64. minucie, zastępując De Laet’a. Leicester City przewodzi w tabeli z dorobkiem 57 punktów na koncie.
Radosław Majewski (Nottingham) – Nottingham Forest wygrało 4:1 nad Blackburn Rovers. Radosław Majewski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. „The Reds” zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli ze stratą trzynastu punktów do liderującego Leicester.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Remis 1:1 w spotkaniu Lierse – Club Brugge. Gospodarze wyrównali wynik w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Były zawodnik Śląska Wrocław rozegrał całe spotkanie, a w 89. został ukarany żółtą kartką. Brugia zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli ze stratą siedmiu punktów do Standardu Liege.

Cypr:
I Dywizja:

Łukasz Gikiewicz (Omonia) – Szóste trafienie Gikiewicza w obecnym sezonie cypryjskiej ekstraklasy. Omonia przegrała 1:3 z AEL Limassol. „Giki” wszedł na boisko tuż po zmianie stron, a na listę strzelców wpisał się w 63. minucie. Pięć minut później napastnik został ukarany żółtą kartką. Omonia Nikozja zajmuje szóstą pozycję w tabeli cypryjskiej ekstraklasy.

Francja:
Ligue 1:

Ludovic Obraniak (Bordeaux) – Bordeaux przegrało na wyjeździe z Bastią 0:1. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie. Obraniak kilkukrotnie starał się zaskoczyć bramkarza Bastii strzałami z dystansu, jednak pomocnik „Żyrondystów” niewiele tym zdziałał. Bordeaux spadło na dziewiątą pozycję w ligowej tabeli.
Grzegorz Krychowiak (Reims) – Stade de Reims przegrało 0:2 z Olympique Lyon. Krychowiak rozegrał cały mecz w barwach gospodarzy. Reims po 21. kolejkach plasuje się na siódmej pozycji.

Grecja:
Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Olympiakos Pireus wygrał 2:0 z Levadiakosem. Przyrowski rozegrał całe spotkanie w bramce Levadiakosu, który po 20. kolejkach zajmuje piętnaste miejsce z dorobkiem 20 punktów.

Hiszpania:
Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Deportivo La Coruna przegrało 1:2 z Las Palmas. Cezary Wilk wszedł na boisko w 46. minucie. Deportivo po 22. kolejkach zajmuje drugą pozycję tuż za Gijon, które ma na swoim koncie tyle samo punktów.

Holandia:
Eredivisie:

Mateusz Klich (Zwolle) – PEC Zwolle przegrało 1:2 z Vitesse Arnhem w 19. kolejce Eredivisie. Mateusz Klich rozegrał pełne 90. minut. Zwolle zajmuje jedenaste miejsce w tabeli, natomiast Vitesse jest wiceliderem rozgrywek.
Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade zremisowała 2:2 z Heerenveen. Golkiper Rody wystąpił w pierwszym składzie i rozegrał cały mecz.
Mateusz Prus (Roda) – Mateusz Prus całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Obecnie numerem jeden w bramce Rody Kerkrade jest Kurto. „Górnicy” zajmumą szesnaste miejsce w tabeli.
Filip Bednarek (Twente) – Twente Enschede zwyciężyło 3:1 z Heraclesem. Bednarek, który jest rezerwowym bramkarzem Twente, cały mecz spędził na ławce.
Przemysław Tytoń (PSV) – Ajax Amsterdam wygrał 1:0 z PSV Eindhoven. Tytoń całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. PSV zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 26 punktów. Ajax jest liderem rozgrywek z 40 punktami na koncie.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal) – FC Porto rozbiło Vitorię Setubal 3:0. Paweł Kieszek rozegrał cały mecz w bramce gości, a w 81. minucie został ukarany żółtą kartką. Vitoria z 16 punktami na koncie zajmuje dwunastą lokatę w tabeli.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Ross County wygrało 3:0 z Dundee United. Polski bramkarz rozegrał cały mecz w barwach Dundee.
Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow wygrał 3:0 z Motherwell. Załuska całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych Celtiku. Celtic po 21. kolejkach jest liderem szkockiej ekstraklasy z 57 punktami na koncie. Podopieczni Neila Lennona wygrali 18 spotkań, trzykrotnie odnieśli remis i ani razu nie schodzili z boiska pokonani.

Walia:

Krzysztof Nalborski (Aberystwyth) – Całe spotkanie polskiego napastnika w pojedynku Aberystwyth – Bangor City. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino wygrało na wyjeździe 2:0 nad Sassuolo. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w barwach „Toro”, w 47. obejrzał żółtą kartkę. Torino zajmuje siódme miejsce w lidze.
Paweł Wszołek (Sampdoria) – Wszołek rozpoczął spotkanie z Juventusem Turyn w podstawowym składzie Sampdorii. Reprezentant polskiej młodzieżówki rozegrał 70. minut, w jego miejsce wszedł Sansone. Wszołek został ukarany żółtą kartkę w 51. minucie. Sampdoria uzbierała po 20 kolejkach 21 punktów i zajmuje trzynaste miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy.
Bartosz Salamon (Sampdoria) – Całe spotkanie młodego obrońcy na ławce rezerwowych Sampdorii.
Rafał Wolski (Fiorentina) – Zwycięstwo Fiorentiny 3:0 nad Catanią. Rafał Wolski znów cały mecz spędził na ławce rezerwowych. „Viola” zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. Do liderującego Juventusu traci 15 „oczek”.
Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma wygrała 3:0 z Livorno. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Romy.
Piotr Zieliński (Udinese) – Udinese przegrało 2:3 z Lazio Rzym. Reprezentant młodzieżówki cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy. Udinese plasuje się na piętnastym miejscu w tabeli Serie A.