Jan Bednarek strzelił gola w angielskiej Championship. Mocny strzał głową dla Southampton, uczcił jubileusz w klubie

Jacek Czaplewski
Radość Jana Bednarka na klubowej grafice
Radość Jana Bednarka na klubowej grafice Southampton
Polacy za granicą. Jan Bednarek nie daje o sobie zapomnieć. Obrońca reprezentacji Polski strzelił gola na zapleczu angielskiej Premier League. Do siatki trafił już w 4 minucie. Dzięki niemu Southampton objęło prowadzenie w wyjazdowym meczu z Rotherham.

Jan Bednarek z drugim golem dla Southampton

Jan Bednarek pokazał, jak należy zachować się w szesnastce. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej odnalazł się w okolicy pola bramkowego. Po podbiciu piłki uderzył ją mocno głową, a ta wpadła pod poprzeczkę.

Bednarek gola świętował razem z kolegami pod sektorem gości. Jeden z kolegów uwiesił mu się na plecach, inni poklepywali i zbijali piątki. Na tę chwilę radości 27-latek czekał od sierpnia. Co ciekawe, udało się w jubileuszowym, bo dwusetnym występie dla Southampton.

To jego druga bramka w tym sezonie Championship. Wcześniej trafił na początku sezonu. W drugiej kolejce wykorzystał okazję z Norwich, ale spotkanie zakończyło się szalonym remisem 4:4.

Gol Jana Bednarka w meczu Rotherham - Southampton

Southampton podwyższyło z Rotherham na 2:0 tuż przed przerwą. Akcję świetnym długim zagraniem rozpoczął partner Bednarka z środka defensywy, Taylor Harwood-Bellis.

Decyzją selekcjonera Michała Probierza właśnie Bednarek w październiku nie dostał zaproszenia na zgrupowanie reprezentacji Polski. Wrócił do niej w listopadzie i zagrał cały mecz z Czechami zakończony remisem 1:1.

Piątek odblokowany. Dublet Polaka w lidze tureckiej

Jan Bednarek w Championship:

• 27 meczów
  • 2 gole
  • bez asysty

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Tytułu broni Raków Częstochowa, ale liderem po jesieni jest Śląsk Wrocław, a chętnych na mistrzostwo nawet sześciu. Kto dysponuje potencjalnie najmocniejszym składem? Oto optymalne jedenastki sześciu czołowych zespołów.

PKO Ekstraklasa. Kandydaci na mistrza Polski. Kto ma najmocn...