Japończycy strzelali, Anglicy wygrali

Marek Iwaniszyn
Anglia wygrała sparingowe spotkanie z Japonią 2:1, mimo że wszystkie brami padały łupem Japończyków. Dwukrotnie trafili jednak do własnej bramki.

Wynik spotkania już w siódmej minucie otworzył Tulio i Azjaci prowadzili 1:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Jedenaście minut po wznowieniu gry Frank Lampard mógł wpisać się na listę strzelców ale nie trafił z rzutu karnego.

Lamparda wyręczyli sami Japończycy. Najpierw Tulio w 72, a potem Nakazawa w 83 pokonywali swojego bramkarza i Anglicy, mimo że nie trafili ani razu, wygrali 2:1.

Anglia - Japonia 2:1 (0:1)

Tanaka 72' (samobójcza); Nakazawa 83' (samobójcza) - Tanaka 7'

Anglia: James (46' Hart) - Johnson (46' Carragher), Terry, Ferdinand, Ashley Cole - Walcott (46' Wright-Phillips), Lampard, Huddlestone (46'Gerrard), Lennon (77' Heskey) - Rooney, Bent (46' Joe Cole)

Japonia: Kawashima - Konno, Nakazawa, Tanaka, Nagatomo - Honda, Endo (86' Tamada), Hasebe, Abe, Okubo (71' Matsui) - Okazaki (65' Morimoto)