Jedenastka 2. kolejki 1. ligi Ekstraklasa.net!

Ekstraklasa.net
Stomil zremisował u siebie z GKS-em Tychy
Stomil zremisował u siebie z GKS-em Tychy Artur Szczepański
To była kolejka remisów na zapleczu Ekstraklasy - podziałem punktów zakończyło się aż siedem meczów! Wszystkie spotkania przyćmiło jednak widowisko w Legnicy, w którym miejscowa Miedź pokonała GKS Katowice. A kto zasłużył na indywidualne wyróżnienie w 2. kolejce?

Łobodziński (Miedź), Kowalczyk (GKS T.)
Smuczyński (Termalica), Reca (Flota), Feruga (Miedź), Janus (Wisła P.)
Wełnicki (Stomil), Midzierski (Miedź), Czerwiński (Termalica), Michalec (Chrobry)
Forenc (Zagłębie L.)

BRAMKARZ

Konrad Forenc (Zagłębie Lubin) - w spotkaniu z Chojniczanką kilka razy popisał się świetnymi interwencjami, zachowując w całym meczu czyste konto. Śmiało można stwierdzić, że uratował zwycięstwo "Miedziowym", kiedy w 86. minucie wybronił świetny strzał głową Błażeja Radlera. Wcześniej też miał pełne ręce roboty, którą wykonał doskonale.

OBROŃCY

Michał Michalec (Chrobry Głogów) - chociaż obrona Chrobrego w pierwszej połowie się nie popisała, w drugiej nie dała już pograć Flocie. Do tego sam Michalec zaliczył asystę przy bramce kontaktowej, a ostatecznie sam zdobył gola wyrównującego, jak się okazało, na wagę punktu. Po laniu u siebie z Termaliką wyjazdowy remis z pewnością ucieszył piłkarzy z Głogowa.

Jakub Czerwiński (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) - obrona "Słoników" zachowała czyste konto, a spory w tym udział miał Czerwiński. W drugiej połowie tylko raz dal się wyprzedzić Michalowi Bucko, poza tym grał bezbłędnie. Świetnie wyprowadzał piłkę, spokojnie wybierając najlepsze rozwiązania, królował w powietrzu i na ziemi, zbierając niemal wszystkie dośrodkowania. W pierwszej połowie zagrał co prawda bez fajerwerków, ale też na wysokim poziomie.

Tomasz Midzierski (Miedź Legnica) - Wykorzystał swoje dobre warunki fizyczne, nie dał pograć Kujawie, zgarniał wszystkie górne piłki. Wyróżniający się w obronie i ataku. Przy stałych fragmentach ściągał na siebie uwagę, dając pole do popisu i większą swobodę kolegom z zespołu.

Tomasz Wełnicki (Stomil Olsztyn) - już w kolejnym meczu najpewniejszy obrońca olsztynian. Był defensor Górnika Zabrze w 1. lidze czuje się jak ryba w wodzie. Poza dobrą postawą w obronie, zdobył także jedną z bramek dla swojego zespołu.

POMOCNICY

Krzysztof Janus (Wisła Płock) - wyróżniający się zawodnik "Nafciarzy" w spotkaniu z Pogonią Siedlce. Napędzał ataki swojego zespołu, często dryblował i przysparzał sporo problemów Krzysztofowi Ratajczakowi. Janus od dobrych kilku lat imponuje stabilną, wysoką dyspozycją.

Arkadiusz Reca (Flota Świnoujście) - Tomasz Kafarski może być zadowolony ze swojego młodzieżowca. 19-latek dołączył do Floty z Koralu Dębnica i ma pewne miejsce w pierwszym składzie. W meczu z Chrobrym Głogów popisał się pięknym uderzeniem z dystansu na 2:0. Był widoczny w równym stopniu w defensywie, jak i ofensywie.

Daniel Feruga (Miedź Legnica) - Jak przyznał w telewizyjnym wywiadzie w przerwie, piłka nożna sprawia mu radość. W meczu z GieKSą było to widać na boisku. Wyraźnie odżył po przejściu z ROW Rybnik do Miedzi. Otworzył wynik meczu spokojnym strzałem po ziemi, a po kilku minutach dołożył asystę z rzutu rożnego.

Bartłomiej Smuczyński (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) - to gracz, który może wypełnić trybuny w Niecieczy ( chociaż czy jest to możliwe?). Świetnie dryblował, w grze kombinacyjnej czuł się jak ryba w wodzie, zabrakło gola lub asysty (a było bardzo blisko). W drugiej nieco opadł z sił, ale jak już je zmagazynował i podrywał się do kolejnych rajdów to znów ręce składały się do oklasków. Uwaga, teraz popłynę: Bartłomiej Smuczyński to Juan Cuadrado 1. ligi.

NAPASTNICY

Maciej Kowalczyk (GKS Tychy) - Były napastnik Olimpii Grudziądz nie zwalnia tempa. Doświadczony napastnik w drugim kolejnym meczu wpisał się na listę strzelców i uratował jedno "oczko" dla tyszan. Czy w wieku 37 lat znowu powalczy o koronę króla strzelców na zapleczu Ekstraklasy?

Wojciech Łobodziński (Miedź Legnica) - Popularny "Łobo" nietypowo dla siebie zagrał w ataku. Okazało się, że spisał się bardzo dobrze. Rywale zarobili na nim dwie czerwone kartki, za jeden z tych fauli podyktowany został rzut karny, zaliczył do tego dwie asysty. Do pełni szczęścia zabrakło mu bramki, chociaż widać było, że bardzo mu na niej zależy. Nie miał problemu z wypracowywaniem sobie okazji, zabrakło mu jednak szczęścia przy wykończeniu.

REZERWOWI: Seweryn Kiełpin (Wisła Płock), Michał Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów), Mateusz Mączyński (GKS Tychy), Rafał Augustyniak (Widzew Łódź), Bartosz Ława (Arka Gdynia), Maciej Bębenek (Sandecja Nowy Sącz), Filip Burkhardt (Wisła Płock), Adrian Błąd (Zagłębie Lubin), Konrad Wrzesiński (Widzew Łódź), Patryk Mikita (Dolcan Ząbki)