Zawisza Bydgoszcz pokonał Kolejarza, a duża w tym zasługa Michała Masłowskiego Mateusz Bosiacki
W czubie tabeli tylko Zawisza przyspieszył kroku w walce o awans. Powoli wyjaśnia się także kwestia utrzymania. A kto indywidualnie wyróżnił się w 30. kolejce 1 ligi? Oto nasze typy.

Kaczmarek (Stomil), Fonfara (GKS K.), Drygas (Zawisza), Masłowski (Zawisza), Krzemień (Polonia)
Klepczarek (Dolcan), Zalepa (Flota), Trznadel (Polonia)
Kasprzik (Flota)

BRAMKARZ

Grzegorz Kasprzik (Flota Świnoujście) - Jeśli do kogoś w zespole Floty nie można mieć w tej rundzie większych pretensji, to właśnie do golkipera "Wyspiarzy". W meczu z Cracovią znowu to on uratował punkt zespołowi ze Świnoujściea. Przy bramce był bez szans, a w ostatniej minucie meczu wybronił piłkę meczową po uderzeniu Kosanovicia.

OBROŃCY

Robert Trznadel (Polonia Bytom) - Defensywa Polonii dobrze radziła sobie z ofensywnymi zapędami Warty Poznań, a Trznadel nie dał pograć na swojej stronie boiska Gajdzie, który został zmieniony w przerwie. Zaliczył też asystę przy bramce na 2:0, która uspokoiła grę bytomian.

Sebastian Zalepa (Flota Świnoujście) - Perfekcyjny mecz stopera Floty przeciwko Cracovii. Zalepa przede wszystkim ustrzegł się błędów. Miał wiele roboty, zwłaszcza w drugiej połowie, ale spisał się bez zarzutu.

Piotr Klepczarek (Dolcan Ząbki) - Trzyma w ryzach defensywę Dolcanu, który w Tychach wrócił na zwycięskie tory. Poza dobrą grą w obronie dołożył także bramkę na 1:0, który ustawiła w drugiej połowie grę po myśli zespołu Roberta Podolińskiego.

POMOCNICY

Dawid Krzemień (Polonia Bytom) - Jeden z bardziej aktywnych zawodników zespołu Jacka Trzeciaka w meczu z Wartą. Wiele groźnych akcji zaczynało się, bądź kończyło na nim. Przy odrobinie szczęścia powinien zaliczyć bramkę lub chociaż asystę. Mimo braku efektu, plus za ambicję i wolę walki.

Michał Masłowski (Zawisza Bydgoszcz) - Bez dwóch zdań najlepszy na boisku piłkarz w meczu Zawiszy z Kolejarzem. Trener gości Przemysław Cecherz sam powiedział, że ten zawodnik jest z innej ligi, co powinni wystarczyć za cały komentarz. Zaliczył asysty przy obu trafieniach bydgoszczan.

Kamil Drygas (Zawisza Bydgoszcz) - Solidny występ pomocnika Zawiszy, który nie dał pograć rywalom, a do tego zdobył bramkę na 1:0 po dośrodkowaniu Masłowskiego.

Grzegorz Fonfara (GKS Katowice) - Najlepszy zawodnik GKS w wygranym wysoko, wyjazdowym meczu z Okocimskim Brzesko. Wziął na siebie odpowiedzialność za wykorzystanie rzutu karnego przy stanie 0:0, a później zaliczył asystę przy bramce na 4:0. Do tego cały mecz harował w środku pola.

Paweł Kaczmarek (Stomil Olsztyn) - Skrzydłowy Stomilu po raz kolejny był wyróżniającą się postacią swojego zespołu. Dobry występ w świetle jupiterów w Legnicy udokumentował zwycięską bramką.

NAPASTNICY

Marcus da Silva (Arka Gdynia) - Mecz w Grudziądzu na kolana nie rzucił, ale Marcus wykonał swoją robotę, asystując z rzutu wolnego przy zwycięskiej bramce Brodzińskiego. Starał się stwarzać zagrożenie pod bramką Olimpii.

Vladimir Boljević (Cracovia) - Jedyny w zespole "Pasów" nie zawiódł oczekiwań. Jego przepiękne uderzenie z dystansu dało Cracovii cenny punkt w meczu z Flotą.

Rezerwa: Prusak (GKS Bogdanka), Brodziński (Arka), Mateusz Piątkowski (Dolcan Ząbki), Napierała (GKS Katowice), Lech (Stomil), Nikitović (GKS Bogdanka), Rakels (GKS Katowice), Jarka (Polonia Bytom)

Od wiosny bramki i skróty z meczów 1. ligi obejrzysz w Ekstraklasa.net!