Jens Gustafsson, trener Pogoni: Mieliśmy większe oczekiwania co do tego meczu

Jakub Lisowski
Jens Gustafsson
Jens Gustafsson PAP/Piotr Polok
Opinie trenerów po meczu Korona Kielce – Pogoń Szczecin (2:2). - Gdy grasz tak słabą pierwszą połowę to nie możesz liczyć na więcej - mówił szkoleniowiec Portowców.

Jens Gustafsson, Pogoń
Był to dla nas bardzo trudny mecz, szczególnie ze względu na to, że musieliśmy gonić z 0:2. W pierwszej połowie graliśmy słabo, źle poruszaliśmy się na boisku i byliśmy za wolni. Myślę, że zmiany Alexa i Rafała w przerwie dużo wniosły. Pojawiły się w naszej drużynie nowa energia, lepsze nastawienie, mieliśmy też więcej szybkości w grze. Biorąc pod uwagę okoliczności, po tym jak się przegrywa 0:2, remis można byłoby uznać za satysfakcjonujący. Oczywiście mieliśmy większe oczekiwania co do tego spotkania, ale też gdy grasz tak słabą pierwszą połowę to nie możesz liczyć na więcej.

Wiedzieliśmy, jak Korona gra u siebie. To trudny przeciwnik, walczący bezpośrednio o każdą piłkę, mający dobre stałe fragmenty. Wielu rywali ma tego świadomość, ale też wielu ma później z tym problem. Chcieliśmy to zneutralizować, ale w pierwszej połowie byliśmy zbyt wolni, pasywni, szukaliśmy zbyt skomplikowanych rozwiązań. Dlatego też musieliśmy gonić wynik. Ale w drugiej połowie pokazaliśmy, że umiemy zareagować. Oczywiście, to co działo się do przerwy jest też powiązane z bardzo dobrą grą Korony, to wpłynęło na naszą postawę w pierwszych 45 minutach.

Kamil Kuzera, Korona
Zdobyliśmy cenny punkt w kontekście walki o utrzymanie. Mieliśmy wszystko, żeby zdobyć 3, zrobiliśmy wszystko, żeby zdobyć jeden. Cenny, ale tylko jeden. Na koniec chciałbym przeprosić kibiców za sytuację po meczu. To sprawa wewnętrzna szatni. Więcej nie będę teraz tej sytuacji komentował.

Decyzje sędziowskie - są ludzie odpowiedzialni, którzy to oceniają. Decyzje z boiska będą utrzymane. Ja nie jestem od tego, żeby to komentować.