Kamil Glik wrócił, Cracovia wypuściła prowadzenie 2:0. Znakomity finisz Stali Mielec, która ugrała remis. Bohaterem Kai Meriluoto

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Cracovia zremisowała wygrany mecz. Mimo prowadzenia 2:0 nie była w stanie pokonać Stali Mielec. Spotkanie skończyło się wynikiem 2:2. Zadecydował o tym błysk zmiennika. To Fin Kai Meriluoto strzelił gola, po czym zaliczył asystę.

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Stal Mielec 2:2

Jak widać nie bez powodu kilka godzin przed rozpoczęciem gry wypłynęła do mediów informacja, że Cracovia wkrótce będzie mieć nowego trenera. Dziś drużyna Jacka Zielińskiego nie potrafiła wygrać nawet takiego spotkania jak ze Stalą. Tym samym jej czarna passa bez wygranej urosła do ośmiu spotkań z rzędu. Ligowa niemoc trwa od września.

Nie pomógł nawet powrót Kamila Glika. Lider defensywy wystąpił pierwszy raz od końca października. I choć przed przerwą pazernie walczył o gola (trafił w poprzeczkę) to w końcówce tak jak pozostali koledzy pogubił się w defensywie.

Media: Cracovia zmienia trenera! Znamy nazwisko następcy

Cracovia tak jak wczoraj Zagłębie Lubin z Ruchem Chorzów (2:2) wypuściła dwubramkowe prowadzenie. A było już tak pięknie! W 70 minucie kapitalną bramkę zdobył Benjamin Kallman, trafiając z okienka po wznowieniu z autu. Potem po faulu na Patryku Makuchu poprawił Karol Knap. Była 79 minuta, więc nikt nie spodziewał się tak beznadziejnego finiszu.

Stal uniknęła porażki mimo przeciętnej gry. Bramki na wagi remisu padły w 86 i 88 minucie. Najpierw trafił Kai Meriluoto, potem po jego zagraniu wynik ustalił Krystian Gettinger. Ten punkt smakuje prawie tak jak zwycięstwo w Szczecinie z Pogonią (3:2), o czym świadczyłaby radość kibiców w sektorze gości.

Mimo dołującej końcówki fani Cracovii wsparli piłkarzy po ostatnim gwizdku. - Ciężko cokolwiek powiedzieć. Straciliśmy koncentrację, uciekło nam zwycięstwo - stwierdził w rozmowie z Canal+ Sport napastnik Patryk Makuch.

Za tydzień Stal pojedzie do Gliwic na mecz z Piastem, a Cracovia zagra dwumecz z Legią Warszawa. Pierwszy z tych meczów zostanie rozegrany przy Łazienkowskiej.

Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - Stal Mielec (w skali 1-6):