Katarzyna Kiedrzynek zagra w półfinale Ligi Mistrzów kobiet. Piłkarki PSG wyeliminowały szwedzkie Hacken

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Katarzyna Kiedrzynek (PSG)
Katarzyna Kiedrzynek (PSG) Firas Abdullah / Abacapress.com / East News
Piłkarki Paris Saint-Germain po pokonaniu szwedzkiego BK Hacken 3:0 awansowały po półfinału Ligi Mistrzów kobiet. W bramce francuskiego giganta stała Katarzyna Kiedrzynek. W drugim czwartkowym półfinale FC Barcelona pokonała norweskie Brann. Wcześniej grę w 1/2 finałów zapewniły sobie zawodniczki Olimpique Lyon oraz Chelsea FC.

PSG awansowało do półfinału Ligi Mistrzów kobiet. Katarzyna Kiedrzynek zachowała czyste konto

W pierwszej połowie gola dla PSG strzeliła Tabitha Chawinga. Po przerwie bramki zdobyły jeszcze Korbin Albert i Marie-Antoinette Katoto. Piłkarki szwedzkiego klubu oddały tylko jeden celny strzał i były tłem dla francuskiej drużyny. Paryżanki wygrały pierwsze starcie 2:1, więc w dwumeczu triumfowały 5:1.

Zdobywczyni Złotej Piłki Aitana Bonmati w 24. min pięknym strzałem lewą nogą otworzyła wynik meczu Barcelona - Brann. Na początku drugiej połowy nieudolność obrończyń i bramkarki wykorzystała Fridolina Rolfo, która z bliska umieściła piłkę w bramce, podwyższając na 2:0. W 70. min 18-letnia Tomine Svendheim zakończyła kontratak strzeleniem gola kontaktowego. Pod koniec meczu Bonmati podała do Patricii Guijarro, która ustaliła wynik spotkania na 3:1.

Mimo porażki piłkarki norweskiego klubu osiągnęły historyczny sukces, awansując do ćwierćfinału Champions League.

W 1/2 finału Barcelona zmierzy się z Chelsea Londyn, która w ćwierćfinale wyeliminowała Ajax Amsterdam. W drugim półfinale dojdzie do francuskiego starcia PSG - Olympique Lyon.

Finał Ligi Mistrzów kobiet odbędzie się 25 maja na Stadionie San Mames w Bilbao.