MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

KGHM Zagłębie Lubin wzmacnia atak młodym Czechem ze Sparty Praga

Piotr Janas
Piotr Janas
Zagłębie Lubin będzie mieć nowego napastnika. Udało nam się potwierdzić, że testy medyczne przeszedł Václav Sejk. 22-latek będzie wypożyczony ze Sparty Praga. Miedziowi mają opcję wykupu.

Piłkarze Zagłębia przebywają w Słowenii. Trwa obóz w Moravskich Toplicach, gdzie w poniedziałkowy wieczór Miedziowi rozegrali drugi letni mecz kontrolny. Podopieczni Waldemara Fornalika przegrali z rumuńskim Rapidem Bukareszt 0:1, tracąc bramkę w 82. minucie.

Wcześniej lubinianie ograli po szalonym meczu czarnogórski FK Budućnost Podgorica 4:3, a jednym z ostatnich akordów zgrupowania w Słowenii będzie starcie z tegorocznym beniaminkiem tamtejszej ekstraklasy: NK Nafta (najbliższy piątek, 5 lipca).

Jest szansa, że w tym ostatnim zobaczymy już najnowszy nabytek Zagłębia, a będzie nim 22-letni napastnik Václav Sejk.
Ten mierzący nieco ponad 180 cm piłkarz karierę zaczynał w Teplicach, ale jeszcze jako junior trafił do akademii Sparty Praga i tam przebijał się przez kolejne szczeble zespołów młodzieżowych.

W pierwszej drużynie zadebiutował w 2021 roku, później był wypożyczany do FK Teplice (15 występów i 5 goli) oraz FK Jablonec (32 mecze, 7 goli i 4 asysty). Ostatni sezon rozpoczął w Sparcie Praga. 16 razy pojawiał się na placu gry (1 gol), ale był głównie rezerwowym i uzbierał niecałe 500 minut. Dlatego zimą zdecydował się na kolejne wypożyczenie, tym razem trafił do holenderskiej Rody JC Kerkrade, która bezskutecznie walczyła o awans do Eredivisie. Na drugim poziomie rozgrywkowym w Holandii Sejk strzelił 8 goli w 15 występach.

O tym, że interesuje się nim Zagłębie, już kilka dni temu pisał portal mkszaglebie.pl. Nam udało się potwierdzić w klubie, że piłkarz przeszedł już testy medyczne i do załatwienia pozostały ostatnie formalności.

Sejk ma być wypożyczony do końca sezonu, a w umowie znajduje się opcja, umożliwiająca Zagłębiu wykup po tym okresie. Czech ma wypełnić lukę po odejściu Juana Muñoza i walczyć o miejsce w składzie z Dawidem Kurminowskim.

KGHM Zagłębie Lubin - Rapid Bukareszt 0:1
Bramka:
Rrahmani 82
Zagłębie (I połowa): Dioúdis - Kłudka, Kopacz, Orlikowski, Mata - Mróz, Dąbrowski, Makowski, Wdowiak, Szmyt - Pieńko.
II połowa: Dioúdis (71. Burić) - Kłudka (65. Kolan), Kopacz (71. Orlikowski), Nalepa, Mata (71. Szafranek) - Wdowiak (65. Dziewiatowski), Dąbrowski (57. Kocaba), Makowski (65. Reguła), Radwański, Kusztal - Woźniak.
Rapid: Ungureanu (75. Briciu) - Ignat, Blažek (61. Săpunaru), Bădescu (61. Iacob) - Braun (46. Gheorghe), Emmers (46. Pănoiu), Papeau (61. Gojković), Petrila (61. Burmaz), Hasani (61. El Sawy), Micovschi (61. Borza) - Stan (61. Rrahmani).