Klasa A Rzeszów: Wisłok Czarna i Niebylec nowymi liderami w swoich grupach

kostek, ck, KZ
Zacisze Trześń (na niebiesko) postawiło się nieco wyżej notowanemu rywalowi z Huciny. W derbowym meczu bramki nie padły, ale kibice zobaczyli sporo ciekawych akcji. Marcin Jastrzębski
W grupach 2 i 3 klasy A Rzeszów jest bardzo ciasno w czołówce. Porażki doznał dotychczasowy lider z Dąbrówek i spadł na 4. miejsce. Crasnovia pauzowała i teraz jest szósta.

Grupa 1

Grunwald wlepił 6 goli Startowi, odnosząc najwyższe zwycięstwo w tej kolejce. Iskra powalczyła w Czudcu, jednak uległa Czarnym, dla których bramki zdobywał tercet doświadczonych piłkarzy. W Jasionce przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy karnego nie wykorzystała Przybyszówka, a potem wyraźnie dominowali już gospodarze. Zimowit Rzeszów postawił wysokie wymagania Victorii, ale wciąż czeka na swoje premierowe punkty. Coraz lepiej spisuje się beniaminek z Nowej Wsi.

CZARNI CZUDEC – ISKRA ZGŁOBIEŃ 5:3 (2:1)

Bramki: K. Sierżęga 20-karny, 83-karny, Kuter 61, 90, Górecki 23 – Furman 21, 57, Pietrasiewicz 62-karny.

Czarni: Bober – Woźniak ż, Paluch, G. Rak ż, Kuter, K. Sierżęga ż, Górecki, Magnuszewski (60 Kucharzyk), K. Pszonka (60 Stawarz), D. Rak, Lannaud (63 B. Pszonka). Trener Krzysztof Sierżęga.

Iskra: Czech – Sendecki ż (85 A. Warzybok), Guzy, Mędrygał, D. Warzybok (28 Nowak), Skalski (54 Poninkiewicz), Ruszała (46 Worosz ż), Bać (46 K. Ostrowski ż), Mika, Furman, Pietrasiewicz. Trener Jaromir Kocot.

Sędziował Tomoń (Rzeszów). Widzów 150.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Victoria Budy Głogowskie – Zimowit Rzeszów 3:2 (1:1)

Dragan 71, 77, D. Filip 2 – Dziedzic 38, Malinowski 73;

Plantator Nienadówka – Aramix Niebylec 0:3 (0:1) Wróbel 33, Róg 52, Góra 56;

Grunwald Budziwój Rzeszów – Start Borek Stary 6:1 (3:0) Korbecki dwie, Grzegorzek (karny), Woźniak, Mendoń, Nieckarz – Szymkowicz 72;

LKS Jasionka – Przybyszówka Rzeszów 4:0 (1:0) Bałata, Rakuś, Starzec, Motyka;

Herman Hermanowa – Piast Nowa Wieś 0:4 (0:1) Szymański 36, Tomasik 62, Skupień 72, Oczoś 89.

Pauzowała Crasnovia Krasne.

Grupa 2

W meczu drugiej trzeciej drużyny górą gospodarze, którzy pierwszą bramkę zdobyli już w ósmej minucie po uderzeniu Pawła Czaji. Ten sam zawodnik przypieczętował zwycięstwo w 80 minucie. Stal zaksięgowała komplet oczek pewnie pokonując rywala z Kraczkowej. W Grodzisku bramki padały w ostatnim kwadransie. Jeden punkt dla Tatyny w 90 minucie uratował Kyc. W Jaworniku gospodarze długo utrzymywali bezbramkowy remis, jednak w drugiej połowie goście wcisnęli bramkę i wygrali mecz.

Grodziszczanka Grodzisko Dolne – Tatyna Dylągówka 1:1 (0:0)

Bramki: Wnęk 75 – Kyc 90.

Grodzisko: Markocki – J. Gałusza (85 Majkut), M. Gałusza (76 Chrupcała), Gdański, Konieczny – Kuras ż, Pałys, A. Przeszło, P. Przeszło – Szpila ż, Wnęk. Trener Edward Słysz.

Dylągówka: Wisz – Buda, Bukała (80 Dziopak), Dykiel (46 Oślizło), Dziak (85 Idziniak) – Pyziak (70 Wróbel), Wała, Włosińki, Kyć – M. Jamrozik, S. Jamrozik Trener Aleksander Kawalec.
.

POZOSTAŁE MECZE:
Szarotka Rogóżno – Start Brzóza Stadnicka 2:1 (0:0)
Czyrek 74, Glac 83 – Sobuś 53;

Jawor Krzemienica – Leśna Wólka Podleśna 2:2 (1:1) Nowak dwie – Kapłan, Janda;

Stal Łańcut – Czarni Kraczkowa 3:0 (0:0) Frączek 47, 84, Szymański 49;

Iskra Jawornik Polski – Styrobud Trzeboś 0:1 (0:0) Szeliga;

Wisłok Czarna – KS Dąbrówki 2:0 (1:0)Czaja 8, 80;

Dynovia – Wola Dalsza 3:0 (0:0) Pudysz dwie, Kozioł.

Grupa 3

Rozpędzają się Czarni Trześń, którzy sezon zaczęli w kratkę. Teraz nikt już o tym nie pamięta, bo wygrali kolejny mecz z rzędu. Tym razem wyższość drużyny prowadzonej przez Mateusza Doparta musiał uznać Dromader Chrząstów. Z kolei w Ostrowach Baranowskich doszło do meczu na szczycie, ale był on niespodziewanie jednostronny. Dotychczasowy lider, drużyna Ostrovii przegrała 0:3 i ustąpiła miejsce na czele tabeli. Od teraz liderem jest Smoczanka.

Dromader Chrząstów – Czarni Trześń 0:2 (0:0)

Bramki: Wójciak 62, M. Dopart 90+2.

Dromader: Stopa – D. Magda, Szewc, Korytko, Szot, Turkot, A. Magda, Krępa, Kłaczkowski, Mieszkowicz, Kędzior. Trener Łukasz Zabrzeński.

Czarni: Tomczyk, Filar (46 Indyk), Domagała ŻK, Godek, Domagała (Kapel), Juras (46 Dąbrowski), Jakub Dopart, Szymański, Szymański, Dopart, Wójciak (75 Ciemięga). Trener Mateusz Dopart.

Sędziował Pająk (Mielec). Widzów 50.

LKS Hucina – Zacisze Trześń 0:0;

Start Wola Mielecka – LKS Podleszany 0:3 (0:1);
Atut Podborze – LKS Babicha 1:2 (0:1)M. Lonczak 59 - Niemasek 33, Krępa 67;

Ostrovia Ostrowy Baranowskie – Smoczanka Mielec 0:3 (0:1) Kopacz 3, P. Krzystyniak 84, B. Krzystyniak 86;

Barka Breń Osuchowski – Tempo Cmolas 1:5 (0:3) Pisarczyk 47 – Wilk 9, 21, Kwaśnik 40, 80, Serafin 71;

Złotniczanka Złotniki – Piłkarskie Nadzieje Mielec 0:5 (0:2) Peret 20, 30 63, Cisło 52, Gilar 78.