Kochergin: Dopiero bramka strzelona w Lidze Mistrzów będzie smakować lepiej ROZMOWA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Władysław Kochergin w spotkaniu z Estończykami strzelił zwycięskiego gola dla częstochowian Piotr Ciastek
Raków pokonał Florę Tallinn 1:0 w pierwszym meczu I rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Gola na wagę zwycięstwa strzelił po przerwie Władysław Kochergin. Zobaczcie co powiedział Ukrainiec po spotkaniu z Estończykami.

Dopiero bramka strzelona w Lidze Mistrzów będzie smakować lepiej

Jak smakuje bramka w Lidze Mistrzów? Inaczej niż w naszej lidze?
W kwalifikacjach LM smakuje tak samo. Dopiero w Lidze Mistrzów taki gol może mieć inny smak. Naszym celem jest awans do fazy grupowej tych rozgrywek i mam nadzieję, że uda nam się go osiągnąć.

Jak ocenia pan spotkanie z Florą Tallinn?
To był ciężki mecz. Nie zagraliśmy źle. Oczywiście chcieliśmy wygrać go wyżej, ale skończyło się tylko na 1:0.

Raków zagrał w tym meczu dwie różne połowy.
W drugiej połowie zawsze gramy lepiej. Flora do przerwy głównie się broniła tracąc sporo sił i dlatego po zmianie stron grało nam się trochę łatwiej. Efektem tego była strzelona przez nas bramka.

Estończycy do przerwy mieli dwie groźne sytuacje i mogli prowadzić w Częstochowie. Co trener Dawid Szwarga mówił wam w przerwie w szatni?
Cały czas wierzyliśmy w swoje siły. Trener Szwarga mówił nam w przerwie, że powinniśmy grać to co umiemy i wtedy na pewno nasza postawa będzie wyglądać dużo lepiej. Tak też było.

Czego się spodziewacie po rewanżu w Tallinnie?
Czeka nas ciężkie spotkanie. Zawsze jest coś do poprawy i wierzę, że nasza gra w rewanżu będzie wyglądała jeszcze lepiej.

Najlepsze memy po meczu Raków - Flora  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Najlepsze memy po meczu Rakowa z Florą. Mistrz Polski wygrał...

Raków Częstochowa - Flora Tallinn 1:0 (0:0)

Bramka 1:0 Władysław Kochergin (54)