Kolejne minuty Mateusz Łęgowskiego w Serie A. Bramka Adriana Benedyczaka

Jakub Lisowski
Mateusz Łęgowski
Mateusz Łęgowski US Salernitana Twitter
W poniedziałkowy wieczór mecz US Salernitana podejmowała Udinese w 2. kolejce Serie A. W zespole gospodarzy znów zagrał Mateusz Łęgowski.

17 sierpnia Mateusz Łęgowski został zawodnikiem Salernitany i zaledwie po trzech dniach zadebiutował w wyjazdowym spotkaniu z AS Roma. Jego zespół zremisował 2:2 i w dobrych nastrojach czekał na domową inaugurację z Udinese.

W poniedziałkowy wieczór goście objęli prowadzenie w 57. minucie po strzale Lazara Samardzicia, a kwadrans później wyrównał Boulaye Dia. W 85. minucie na boisku pojawił się Mateusz Łęgowski, który zmienił Grigorisa Kastanosa. Z doliczonym czasem Łęgowski zagrał ponad 10 minut.

Jego drużyna jest na 12. miejscu (na 20 ekip), a w najbliższej kolejce zagra na boisku Lecce.

Cały mecz na rezerwie Empoli spędził Sebastian Walukiewicz. Najważniejsze, że wrócił do meczowego składu, bo przed tygodniem leczył uraz. Kiedy zagra?

25-letni Marcin Listkowski reprezentuje Lecce (2:2 z AC Fiorentiną), ale tym razem nie załapał się na ławkę rezerwowych. Za to Pontus Almqvist rozegrał całe spotkanie w Lecce.

W Serie B gra Adrian Benedyczak. Początek sezonu świetny: dwa mecze – dwa zwycięstwa i w każdym strzelona bramka. W sobotę jego Parma ograła Cittadellę 2:0. We wtorek lider zagra na boisku Pisy.

Kacper Kozłowski na kolejny sezon jest wypożyczony do holenderskiego Vitesse Arnhem. Jego zespół w środę zagra na wyjeździe z FC Twente. W dwóch pierwszych meczach sezonu Kozłowski grał w pierwszym składzie, a w meczu z PSV Eindhoven zanotował asystę.

Adam Buksa znów nie zagrał w składzie Antalyasporu. Napastnik opuścił drugi mecz w sezonie z powodu kontuzji. Jego zespół ma porażkę i 2 remisy.

Jakub Piotrowski zdobył gola w wygranym przez Ludogorets Razgrad meczu z Beroe 5:0. Mistrz Bułgarii poprawił sobie humory po czwartkowej porażce na swoim boisku z Ajaxem w meczu o występy w Lidze Europy. W czwartek Piotrowski grał 90 minut, a z Beroe 73.

Sebastian Kowalczyk w debiucie zagrał 17 minut, w drugim występie już 83, a jego Houston Dynamo ograło 3:0 Salt Lake. Kolejna szansa na grę w czwartek z Columbus Crew.