Kowalczyk dla Ekstraklasa.net: W szatni padły dobre słowa

Piotr Szymański, Rafał Musioł
Jacek Kowalczyk
Jacek Kowalczyk Piotr Szymański (Ekstraklasa.net)
- Powinniśmy grać całe spotkanie, tak jak dzisiaj drugą odsłonę. Wtedy będzie to ten GKS, jakiego wszyscy byśmy sobie życzyli - mówił po meczu z Bogdanką, kapitan GKS-u Katowice, Jacek Kowalczyk.

GieKSa ma od pewnego czasu ewidentne problemy z pierwszymi połowami. Sytuacja powtórzyła się także dzisiaj.
Nie wiem z czego to się bierze. W szatni w przerwie padły dobre słowa na które zareagowaliśmy. Musimy koniecznie poprawić grę w pierwszych połowach, bo jest po prostu słaba. Powinniśmy grać całe spotkanie, tak jak dzisiaj drugą odsłonę. Wtedy będzie to ten GKS, jakiego wszyscy byśmy sobie życzyli.

Czuliście presję z trybun, która zwiększała się wraz z niekorzystnym wynikiem?
Nie chcę się o tym wypowiadać. Jako piłkarze wiemy nad czym mamy pracować.

Zwycięstwo przed własną publicznością w efektownym stylu na pewno poprawiło wasze humory.
Bardzo się cieszę, że udało się odrobić wynik po przerwie i że strzeliliśmy tyle bramek. Fajnie, że na nowej pozycji sprawdził się młody „Olo” (Paweł Olkowski, prawy obrońca, który od 75. minuty grał jako napastnik – red.).

Postawicie Jackowi Gorczycy piwo po tym meczu?
Cieszę się, że Jacek wskoczył do składu i dobrze bronił. Miał długą przerwę i trzeba jasno powiedzieć, że nam pomaga. O to w tym wszystkim chodzi.

GKS Katowice 4:2 GKS Bogdanka - czytaj zapis naszej relacji na żywo prosto ze stadionu przy ulicy Bukowej