Lacić: Wszyscy jesteśmy bohaterami

Mariusz Roksela
Lechia Gdańsk 0:2 GKS Bełchatów
Lechia Gdańsk 0:2 GKS Bełchatów Piotr Jarmulowicz (Ekstraklasa.net)
GKS Bełchatów zremisował na własnym stadionie w meczu 16. kolejki Ekstraklasy z Polonią Bytom 2:2 (1:1). Jeden punkt dla bełchatowian uratował w 90 minucie Mate Lacić, który głową pokonał Skabę.

- Cieszę się ze zdobytego gola. Udało nam się zremisować, ale mieliśmy więcej okazji od Polonii aby ten mecz wygrać. Niestety dwa błędy w obronie i straciliśmy bramkę - powiedział Lacić po zakończeniu spotkania.

Strzelec drugiego gola dla GKS zauważył, że w ciągu pierwszego kwadransa gry jego zespół miał kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. - W ciągu pierwszych minut mieliśmy trzy, czy cztery szansę na zdobycie gola. Ostatecznie jednak możemy być zadowoleni, ponieważ gdy przegrywa się przez większość meczu i w ostatnich minutach zdobywa bramkę na remis, jest to powód do radości.

Mate skromnie przyznał, że pomimo uratowania punktu dla swojego zespołu, nie czuje się bohaterem GKS. - Nie czuje się bohaterem tego meczu. Cały zespół zasłużył na to miano, ponieważ to co udało się nam osiągnąć od początku sezonu znaczy dla nas bardzo dużo.

Dzisiejsze spotkanie oglądał na żywo również ojciec Lacicia. - Mam nadzieję, że cieszy się ze zdobytej przeze mnie bramki. Był on również na trybunach w trakcie spotkania a z Legią, ale wtedy nie miał okazji oglądać bramki mojego autorstwa.