Lech Poznań - DAC Dunajska Streda 1:0. Kolejorz wygrał pierwszy sparing w Turcji

Maciej Lehmann
Zwycięską bramkę zdobył w 72. minucie Paweł Tomczyk.
Zwycięską bramkę zdobył w 72. minucie Paweł Tomczyk. zdjęcie ilustracyjne/Paweł F. Matysiak
W niedzielę rano udało się Lechowi Poznań rozegrać przełożony z soboty sparing ze słowackim zespołem DAC Dunajska Streda. Kolejorz wygrał 1:0, a bramkę po dośrodkowaniu Macieja Gajosa zdobył w 72. minucie strzałem głową Paweł Tomczyk.

Lechici, którzy przebywają na zgrupowaniu w Turcji, po dwóch porażkach w grach kontrolnych z Etyrem (1:3) i Sturm Graz (1:2) w niedzielę wreszcie mogli cieszyć się z wygranej. Podobnie jak w tych poprzednich meczach, gra naszej drużyny daleka jeszcze była od ideału.

W pierwszej połowie niewiele się działo. Inicjatywę mieli Słowacy, pierwszy celny strzał odnotowaliśmy dopiero w 35. minucie.

Druga połowa stała na lepszym poziomie, rozgrywana też była w lepszym tempie. Najpierw sytuacji nie wykorzystał Robert Gumny, potem nad bramką strzelił Amaral.

W 72. minucie lechici wyszli na prowadzenie. Dośrodkował Maciej Gajos, piłka trafiła na głowę Pawła Tomczyka, który umieścił ją w siatce.

Rywale próbowali doprowadzić do remisu, ale tym razem defensywa Lech stanęła na wysokości zadania

Lech Poznań – DAC Dunajska Streda 1:0 (0:0)

Bramka: 72. Tomczyk.

Lech Poznań: Jasmin Burić (81. Krzysztof Bąkowski) - Robert Gumny (60..Karol Smajdor), Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik - Pedro Tiba (60. Mateusz Skrzypczak), Maciej Gajos - Tymoteusz Klupś (46. Paweł Tomczyk), Filip Marchwiński (64. Juliusz Letniowski), Jakub Kamiński (58. Mihai Radut) - Joao Amaral.

Lech Poznań: Kolejorz nie ma szczęścia do zimowych transferó...

Materiał oryginalny: Lech Poznań - DAC Dunajska Streda 1:0. Kolejorz wygrał pierwszy sparing w Turcji - Głos Wielkopolski