Lech Poznań jest w kryzysie. Porażka ze Śląskiem Wrocław po dublecie i asyście Erika Exposito

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Jeden tydzień i dwie identyczne porażki. Lech Poznań po sensacyjnym odpadnięciu z eliminacji Ligi Konferencji tym razem nie podołał we Wrocławiu. Ze Śląskiem przegrał 1:3 po dublecie i asyście Erika Exposito. Widowisko śledziło 20 tys. widzów w tym ponad 1,5 tys. fanów Kolejorza.

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Lech Poznań 3:1

Lech ewidentnie nie ma pary. Mimo teoretycznie silnego składu nie był w stanie wykreować zbyt wielu okazji. Mecz ze Śląskiem łudząco przypomniał czwartkową katastrofę z Trnawy. Tak jak ze Spartakiem (1:3) zawiodła defensywa. Błędy popełniał nawet jej lider, Antonio Milić, który nie czuł odległości.

Do tej kolejki Śląsk nie wygrał w lidze, a Lech nie przegrał.

Śląsk powinien był objąć prowadzenie wcześniej niż faktycznie to zrobił. Akcję zepsuł jednak Nahuel Leiva. Po strzale pomocnika piłka minęła prawy słupek.

Popis Śląska w drugiej połowie

Na przerwę Śląsk i tak zszedł ze skromną zaliczką. W 37 minucie po dośrodkowaniu Patryka Janasika z lewej flanki po raz pierwszy w meczu trafił Erik Exposito, którego nie upilnował wspomniany Milić.

Lech tylko na chwilę wrócił do gry. Zaraz zmianie stron źle zachował się jego były piłkarz. Mateusz Żukowski sfaulował we własnym polu karnym, a sędzia Szymon Marciniak wskazał na jedenasty metr. Okazji nie przepuścił Kristoffer Velde.

Śląsk odzyskał prowadzenie w 73 minucie, kiedy Exposito wygrał pojedynek w szesnastce po rzucie rożnym. Hiszpan w końcówce wypuścił wprowadzonego Patryka Szwedzika, a ten ustalił wynik.

Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Lech Poznań (w skali 1-6):