Lech Poznań zaprzepaścił dwubramkową przewagę z Radomiakiem. "Kolejorz" będzie walczył o mistrzostwo bez van den Broma na ławce?

Jakub Maj
Jakub Maj
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań w ramach 19. kolejki zremisował z Radomiaka Radom 2:2. Czy John van den Brom właśnie stracił pracę? Nad holenderskim szkoleniowcem od dawna zbierały się czarne chmury.

Radomiak Radom - Lech Poznań 2:2 (0:1)

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem kibicom Lecha towarzyszyły wielkie emocje. Bartosz Salamon po kilku miesiącach przerwy spowodowanych karą od UEFA nareszcie wrócił na boisko. Trener John van den Brom postanowił, że od razu wystawi środkowego obrońcę w pierwszym składzie.

"Kolejorz" otworzył wynik spotkania w 30. minucie. Świetna, koronkowa akcja Lecha. Joel Pereira dostał piłkę na prawej stronie, zagrał w "szesnastkę" do Niki Kvekveskiriego, a ten sytuacyjnym uderzeniem zdobył bramkę. Radomiak w pierwszej połowie też miał swoje sytuacje, ale żadna nie zakończyła się bramką. Najbardziej efektownie wyglądała przewrotka Pedro Henrique. Strzał Brazylijczyka był jednak zbyt lekki.

Lech Poznań zaprzepaścił dwubramkową przewagę z Radomiakiem.
PAP/Piotr Polak

Lech Poznań podwyższył prowadzenie na początku drugiej połowy. Alan Czerwiński poszedł "na obieg" z lewej strony boiska i wrzucił piłkę. Do futbolówki dopadł Joel Pereira, który minął rywala i mocnym strzałem pokonał Alberta Posiadałę. To pierwszy gol Portugalczyka w obecnym sezonie.

W 65. minucie Jesper Karlstrom wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Radomiak zaczął mocniej naciskać na rywala, ale nadal nie był w stanie znaleźć sposobu na przedostanie się do bramki. "Zieloni" przebudzili się dopiero w końcówce, kiedy Dawid Abramowicz pokonał Mrozka strzałem z prawej nogi z pierwszej piłki. W doliczonym czasie gry Radomiak przeprowadził prawdziwy szturm na bramkę Lecha. W wielkim zamieszaniu w polu karnym gości Rocha wepchnął futbolówkę do siatki rywala. 2:2 to ogromne rozczarowanie dla fanów "Kolejorza".

Oceny piłkarzy po meczu Radomiak Radom - Lech Poznań (w skali 1-6):

Radomiak Radom:

• Albert Posiadała - 3
  • Daniel Pik - 2, (Jan Grzesik - 3)
  • Raphael Rossi - 2
  • Mateusz Cichocki - 2, (Tiago Matos - 3)
  • Dawid Abramowicz - 4
  • Edi Semedo - 3, (Krystian Okoniewski - bez oceny)
  • Luizao - 3
  • Christos Donis - 2, (Leonardo Rocha - 3)