Lechia niepokonana w derbach

Marek Iwaniszyn
W Gdyni trwają czwarte derby Trójmiasta
W Gdyni trwają czwarte derby Trójmiasta Robert Śliwiński (Lechia.gda.pl)
Cztery razy rozgrywane były derby Trójmiasta na szczeblu ekstraklasy. Za każdym razem górą była Lechia Gdańsk, która dziś w Gdyni pokonała Arkę 2:1.

Kapitalnie to spotkanie rozpoczęli grający w białych strojach goście. W szóstej minucie Zabłocki wykończył kapitalną zespołową akcję! Wiśniewski dokładnie, prostopadle podał do Buzały, a ten mimo dogodnej okazji nie uderzał, lecz dokładnie podał wzdłuż pola karnego do Jakuba Zabłockiego. A temu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do bramki.

Arkowcy wyszli na drugą połowę z silnym postanowieniem odrobienia strat. Nic z tego. Po świetnej akcji gości, Lechiści strzelili drugiego gola. Pierwsze trafienie w ekstraklasie zaliczył Ivans Lukjanovs.

Kiedy wydawało się, że Lechia nie pozwoli na wiele piłkarzom Arki, na boisku pojawil się Marcin Wachowicz. Po błyskawicznie rozegranym rzucie wolnym napastnik gospodarzy uderzył zza pola karnego, a dziwnie lecąca w światło bramki piłka, wpadła do siatki. To była wszystko na co tego dnia stać było piłkarzy trenera Dariusza Pasieki. Mecz zakończył się zwycięstwem Lechii.