Lechia zwycięska w Gubinie, Odra z remisem w Tarnowskich Górach

Paweł Górski
Odra Bytom Odrzański wywiozła jeden punkt z terenu Gwarka Tarnowskie Góry
Odra Bytom Odrzański wywiozła jeden punkt z terenu Gwarka Tarnowskie Góry Facebook/ODRA Skrzynie ZAJĄC Bytom Odrzański
W piątej kolejce III ligi lubuskie zespoły rywalizowały ze zmiennym szczęściem. Pełną pulę w derbowym starciu z Cariną zainkasowała Lechia Zielona Góra. Remisami natomiast zakończyły się pojedynki Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański i AstroEnergy Warty Gorzów.

Tylko remis Warty Gorzów przed własną publicznością

Rafał Dzidek jokerem zielonogórzan

W Gubinie doszło do derbowego starcia Cariny z Lechią Zielona Góra. Lepiej ten mecz wyszedł walczącym o przełamanie gościom, którzy zwyciężyli 2:1. Kluczowym graczem zielonogórskiego zespołu okazał się być Rafał Dzidek, który został wprowadzony na boisko w trakcie pierwszej połowy. Najpierw popisał się on widowiskowym golem „do szatni” w doliczonym czasie premierowej odsłony, a w 69 minucie podwyższył bezpośrednio z rzutu wolnego. Carina odpowiedziała jedynie trafieniem kontaktowym Przemysława Haraszkiewicza, który w 80 minucie wykorzystał rzut karny.

Remis Odry w Tarnowskich Górach

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański udała się w swój piąty już wyjazd w tym sezonie. Rywalem lubuskiego beniaminka był Gwarek Tarnowskie Góry, który plasuje się w czołówce stawki. Gospodarze objęli prowadzenie w 36 minucie, kiedy Alan Lubaski wykorzystał błąd Dawida Cieśli i w sytuacji sam na sam pokonał Bartosza Szafera.

W drugiej odsłonie Odra próbowała odrobić straty, a pomogła w tym czerwona kartka, którą w 65 minucie ujrzał Olivier Lazar. Podopieczni trenera Macieja Góreckiego byli jednak w stanie tylko częściowo wykorzystać grę w przewadze, doprowadzając do remisu. Dokonał tego w 76 minucie wprowadzony niewiele wcześniej na boisko Przemysław Siudak.

Stilon dzielnie walczył, lecz przegrał w Bielsku-Białej

Zajmujący ostatnią lokatę w tabeli Stilon Gorzów czekał wyjazd na teren lidera III ligi, Rekordu Bielsko-Biała. Podopieczni trenera Marcina Węglewskiego postawili się faworyzowanym gospodarzom, dzięki czemu przez niemal całe spotkanie panował bezbramkowy remis. Gorzowianie mieli kilka niezwykle groźnych sytuacji, niemniej na boisku wyraźnie przeważali Rekordziści, którzy co rusz oblegali bramkę strzeżoną przez Szymona Czajora.

Lubuska ekipa była niezwykle blisko wywiezienia z Bielska-Białej jednego punktu, lecz w trzeciej minucie doliczonego czasu drugiej połowy miejscowi dopięli swego. Wówczas Daniel Świderski wykorzystał zamieszanie w polu karnym Stilonu i strzałem z woleja zapewnił Rekordowi skromne zwycięstwo 1:0.

Carina Gubin – Lechia Zielona Góra 1:2 (0:1)

• Bramki: Haraszkiewicz (81 z rzutu karnego) – Dzidek 2 (45+1, 70)
  • Carina: Seweryn (od 74 min Radziński) – Staszkowian, Płonka, Grabovskyi – J. Łoboda (od 65 min Konstanty), Nahrebecki, Diduszko, Haraszkiewicz – Nazar, D. Matuszewski, Antosiak (od 65 min Paraszczak).
  • Lechia: Fabisiak – Iwanowicz, Ostrowski, Tumala – Bambecki (od 22 min Dzidek), Strzelecki (od 89 min Embaló), Babij (od 77 min M. Łoboda), Zientarski – Surożyński, T. Matuszewski (od 89 min Mwinyi), Mycan (od 77 min Osiński).
  • Żółte kartki: Płonka - Surożyński, Tumala, Ostrowski.

Gwarek Tarnowskie Góry – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 1:1 (1:0)

• Bramki: Lubaski (36) – Siudak (76).
  • Gwarek: Kukulski – Będzieszak, Załucki, Piątek, Joachim (od 84 min Letkiewicz), Lazar, Borycka, Bąk – Wróblewski (od 65 min Kaczmarek), Lubaski (od 55 min Czuban), Rogala (od 55 min Rakowiecki).
  • Odra: Szafer – Mkhwanazi, Cieśla, Kobiela – Stachurski, Żukowski, K. Koppenhagen (od 80 min Maliszewski), Draczyński (od 80 min Grzymisławski) – D. Koppenhagen (od 80 min Urbański), Skuba (od 61 min Siudak), Bełycz (od 63 min Jóźwiak).
  • Żółte kartki: Bąk, Lazar, Załucki, Czuban, Borycka, Cymerys (trener Gwarka) – Mkhwanazi, Kobiela, K. Koppenhagen, Cieśla, Dworak (asystent trenera Odry).