Legia Warszawa wygrała z Widzewem Łódź w polskim klasyku. Asysty zaliczyli bramkarze - Kacper Tobiasz i Henrich Ravas

Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. W 7. kolejce kibice byli świadkami jednego z największych polskich futbolowych klasyków. Legia Warszawa na swoim stadionie zagrała z Widzewem Łódź. Gospodarze wygrali 3:1. "Wojskowi" mają 13 punktów na koncie. Taki wynik pozwolił im awansować na 1. miejsce w tabeli.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 3:1 (1:1)

Od samego początku meczu dało się wyczuć niesamowitą atmosferę tego spotkania. Piłkarze od 1. minuty grali odważnie i ryzykowali grając wysoko. Już w 4. minucie Bartłomiej Pawłowski wrzucił z lewej strony na dalszy słupek do Mato Milosa. Ten uderzył głową, ale Kacper Tobiasz nogami wybił na rzut rożny.

Pierwsza bramka padła... minutę później. Kacper Tobiasz zagrał mocno na wolne pole do Ernesta Muciego. Albańczyk uderzył płasko w stronę dalszego rogu i piłka wpadła do siatki tuż przy dalszym słupku.

Henrich Ravas 40 minut później postanowił wziąć przykład ze swojego kolegi po drugiej stronie boiska. Dalekim wykopem uruchomił Jordiego Sancheza. Ten na prawej stronie pola karnego zgubił Yuriego Ribeiro, uciekł Steve'owi Kapuadiemu, po czym uderzył płasko do siatki obok bezradnego Kacpra Tobiasza.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Legia mogła jeszcze odpowiedzieć. Paweł Wszołek ruszył co sił prawym skrzydłem. Posadził na murawie rywala zwodem przy linii końcowej, po czym zagrał płasko przed bramkę do Macieja Rosołka. Ten nie trafił w piłkę, stojąc kilka metrów od pustej bramki.

Legia ponownie wyszła na prowadzenie w 75. minucie. Środkiem pograli Juergen Elitim i Yuri Ribeiro. Kolumbijczyk został zablokowany przed linią 16. metra, a do odbitej piłki dopadł Ernest Muci. Ten mierzonym uderzeniem w stronę dalszego rogu pokonał wyciągniętego jak struna Henricha Ravasa!

W doliczonym czasie gry w polu karnym sfaulował Silva. Sędzia sprawdził sytuację w systemie VAR i wyrzucił obrońcę z boiska. Jedenastkę pewnie wykorzystał Josue. Portugalczyk w kontrowersyjny sposób zaczął celebrować gola pod sektorem gości.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Widzew Łódź (w skali 1-6):