Leicester wygrało rzutem na taśmę. 45 minut Wasilewskiego i asysta (WIDEO, SKRÓT MECZU)

Tomasz J. Górski
Marcin Wasilewski
Marcin Wasilewski Instagram.com
W spotkaniu 32. kolejki Premier League Leicester pokonało na wyjeździe West Browmich Albion 3:2, mimo że do 80. przegrywało. Marcin Wasilewski pojawił się na murawie w 46. minucie, a przy trafieniu Roberta Hutha na dziesięć minut przed końcem spotkania zanotował asystę.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie. Darren Fletcher wykorzystał dobre dośrodkowanie Chrisa Brunta z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Kaspera Schmeichela. Piłkę zza linii wybił Estebian Cambiasso, ale gol został słusznie uznany. Dwanaście minut później był już remis. Leonardo Ulloa przytomnie zgrał piłkę w pole karne do Davida Nugenta, który mocnym uderzeniem dał wpisał się na listę strzelców.

W 26. minucie gospodarze znowu wyszli na prowadzenie. Christ Brunt dośrodkował w pole karne i odbita piłka przez obrońcę Leicester trafiła do Craiga Gardnera, który uderzeniem z woleja z kilkunastu metrów ucieszył kibiców na The Hawthorns.

Po zmianie stron na murawie pojawił się Marcin Wasilewski, który zastąpił Rithi'ego De Laeta. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych okazji, ale nie potrafili ich wykorzystać. Na bramkę trzeba było czekać do 80. minuty. Po szybko rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła w "16" do Davida Nugenta, który przerzucił ją stronę "Wasyla". Ten zgrał do Roberta Hutha, który strzałem głową z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, to szalę zwycięstwa na korzyść Leicester przechylił w doliczonym czasie gry Vardy po kapitalnej indywidualnej akcji.

Mimo zwycięstwa (szóstego w tym sezonie) Leicester pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Popularne "Lisy" tracą do osiemnastego QPR i dziewiętnastego Burnley zaledwie "oczko". Do bezpiecznej siedemnastej lokaty, które obecnie zajmuje Hull, traci trzy punkty. West Bromwich jest czternaste w tabeli (33 punkty).

Marcin Wasilewski rozegrał 18. spotkanie w lidze. Ma na koncie jedną bramkę strzeloną Manchesterowi United i pięć żółtych kartek.

West Bromwich Albion - Leicester 2:3 (2:1)

Bramki: Fletcher 8', Gardner 26' - Nugent 20', Huth 80', Vardy 90+1'
Żółte kartki: Gardner, Fletcher - Albrighton, Huth
Stadion: The Hawthorns, West Bromwich
Widzów: 26 768
Sędzia: Martin Atkinson