Jakub Lisowski
Piłkarze Świtu (ciemne stroje) mają 4 punkty na koncie.
Piłkarze Świtu (ciemne stroje) mają 4 punkty na koncie. Fot. Świt Szczecin facebook
Za nami pierwsze mecze drugiej kolejki III ligi piłkarskiej. Są dobre wieści dla kibiców z Pomorza Zachodniego.

Vineta Wolin podejmowała na swoim boisku Wikęd Luzino. Rywale mocno się spięli, by nie przeżyć takiego dramatu, jak przed tygodniem na swoim boisku. Przegrali na inaugurację sezonu z mocnym Zawiszą Bydgoszcz aż 1:7. W Wolinie byli lepiej dysponowani w tyłach i pokazali więcej charakteru.

Co prawda przewagę mieli Wikingowie i w końcu Kacper Żmudź (26. minuta) po indywidualnej akcji zdobył pierwszego gola dla Vinety, ale później gospodarze zmarnowali kilka okazji. Wikęd z czasem atakował coraz śmielej i w 66. minucie Maciej Borski wyrównał po rzucie karnym.

Zanosiło się na remis, ale wolinianie po raz drugi w sezonie potwierdzili, że mają siły do grania do końca. W 87. minucie z kilkunastu metrów do siatki trafił Szymon Emche i Vineta mogła się cieszyć z drugiego zwycięstwa w sezonie.

Humory poprawili sobie gracze Świtu Szczecin. Na swoim boisku ograli Gedanię Gdańsk, z którą nie radzili sobie w poprzednim sezonie. W piątkowy wieczór Szymon Kapelusz wrócił do pierwszego składu i w 22. minucie wykorzystał pierwszą okazję, a kwadrans przed końcem gola z karnego uzyskał Kacper Nowak.

Flota Świnoujście na inaugurację poległa w meczu domowym z Polonią Środa 0:3, więc w 2. kolejce inaczej podeszła do spotkania ze Stolemem Gniewino. Wyspiarze głównie pilnowali swojej bramki i ostatecznie taktyka nastawiona na remis przyniosła im powodzenie. W meczu nie było bramek.

Błękitni Stargard w poprzednim sezonie odnieśli tylko 3 zwycięstwa na swoim boisku (na 17 występów), a wiosną tylko 1. Pierwszy mecz u siebie w obecnym sezonie to pewne przełamanie. Goście - Unia Solec Kujawski - prowadzili do przerwy, ale po zmianie stron stargardzianie zagrali w końcu skutecznie. Zdobyli trzy bramki (Damian Niedojad w 55. i 75., Michał Marczak w 87.) i zasłużenie wygrali.

Nie powiodło się drużynie Pogoni II. Szczecinianie za sprawą Huberta Turskiego prowadzili od 3. minuty w Kleczewie, ale Sokół odpowiedział dwoma trafieniami. Wyrównał w 64. minucie Olaf Korczakowski. W końcówce szczęście dopisało gospodarzom, którzy w 86. zdobyli zwycięskiego gola na 3:2.

Inne wyniki 2. kolejki: KP Starogard - Cartusia Kartuzy 2:2, Pogoń Nowe Skalmierzyce - Unia Swarzędz 1:1, Polonia Środa - Noteć Czarnków 1:4.

IV liga
Trzy czołowe zespoły - Gwardia, Kluczevia i Bałtyk odniosły wysokie zwycięstwa. Gwardziści byli bliscy dwucyfrówki.

2. kolejka: Chemik Police – Iskierka Szczecin 1:2, Bałtyk Koszalin – Wybrzeże Rewal 3:0, Kluczevia Stargard – Darłovia Darłowo 6:1, Biali Sądów – Ina Goleniów 5:4, MKP Szczecinek – Odra Chojna 3:0, Perła Dygowo – Olimp Gościno 5:0, Błękitni II Stargard – Orzeł Wałcz 2:0, Wieża Postomino – Gwardia Koszalin 0:9.