Lewandowski goni rekord Gerda Muellera

Marcel Olczyk
Robert Lewandowski kontynuuje swoją znakomitą serię. Trafiając do siatki w spotkaniu z FC Augsburg (4:2) napastnik Borussii Dortmund zdobył gola w dziesiątym meczu z rzędu i zajmuje obecnie drugie miejsce, ex aequo z Klausem Allofsem.

W 28. kolejce na Signal Iduna Park zespół z Dortmundu pokonał FC Augsburg 4:2, ostatnią z czterech bramek zdobył Robert Lewandowski. Polski napastnik wszedł na boisko w 52. minucie za Leonarda Bittencourta i chwilę po wejściu podał piłkę do Hofmanna, który wyłożył piłkę Schiberowi, a ten wpakował ją do siatki.

Lewadowski pokonał bramkarza w 70. minucie, sędzia odgwizdał jednak spalonego i bramka nie została zaliczona. Gdy wydawało się już, że fantastyczna passa "Lewego" zostanie przerwana, w 92. minucie spotkania po świetnej asyście Goetzego reprezentant Polski trafił do siatki przeciwnika.