Lider nie do zatrzymania

Marcin Szczepański
Dolcan Ząbki 0:2 ŁKS Łódź
Dolcan Ząbki 0:2 ŁKS Łódź Łukasz Kasprzak/Polskapresse
W hicie 15. kolejki I ligi lider ŁKS nie dał szans ambitnej Sandecji Nowy Sącz. Lider pewnie zwyciężył 3:1 i pokazał, że jest głównym kandydatem do awansu.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla Sandecji, która po 9 minutach przegrywała 0:1 po bramce Kujawy. Piłka po strzale zawodnika ŁKS skozłowała, nabrała poślizgu i wpadła do bramki gości.

Sandecja nie załamał się tą bramką. Po chwili przed świetną okazją stanął Aleksander, który posłał piłkę nad bramkarzem, ale szybszy był Gieraga wybijając futbolówkę z linii bramkowej.

Jeszcze w pierwszej połowie gości zdołali jednak skutecznie odpowiedzieć. W 20 minucie Sandecja wyrównała po strzale głową Aleksandra. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie do ataku rzucili się jednak gospodarze. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 76 minuty. Przed polem karnym faulował Kulpaka, a rzut wolny na gola zamienił Mączyński. Goście przybici stratą bramki tym razem oddali inicjatywę rywalowi, który ponownie zaatakował. W 79. minucie sędzia podyktował kontrowersyjnego karnego dla łodzian, a protesty Sandecji na nic się zdały. Jedenastkę pewnie egzekwował Mariusz Mowlik, dobijając gości.

Do końca spotkania ŁKS prowadził grę i pewnie dowiózł trzy punkty do końca. Tym samym łodzianie pokazali, że na chwilę obecną są najpoważniejszym graczem w walce o Ekstraklasę.