Liga angielska. Piąta wygrana Manchesteru City w piątym meczu. Mistrz Anglii idzie jak burza na początku sezonu Premier League

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
od 16 lat
Liga angielska. Piąte zwycięstwo w piątym meczu sezonu 2023/24 Premier League odnieśli piłkarze Manchesteru City. W sobotę obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe West Ham United 3:1. Bilans bramek po pięciu kolejkach "Obywateli" wynosi 13:4.

Manchester City z kolejną wygraną. Mistrzowie Anglii świetnie rozpoczęli sezon

"The Citizens" od początku meczu mieli przewagę, ale długo świetnie spisywał się bramkarz "Młotów" Alphonse Areola, który w tym sezonie wygrał walkę z Łukaszem Fabiańskim o miejsce w podstawowym składzie.

W dodatku w 36. minucie niespodziewane prowadzenie gospodarzom dał James Ward-Prowse. Druga połowa należała już jednak do podopiecznych trenera Josepa Guardioli. Tuż po przerwie wyrównał nowy nabytek Manchesteru Jeremy Doku, w 76. minucie trafił Bernardo Silva, a w 86. Erling Haaland.

Manchester City prowadzi w tabeli. Jako jedyny ma komplet punktów. Na kolejnych miejscach, z dwoma punktami straty, są Tottenham Hotspur i Liverpool. "Koguty" wygrały u siebie z beniaminkiem Sheffield United 2:1, a "The Reds" pokonali na wyjeździe Wolverhampton Wanderers 3:1. (PAP/oprac. własne)