Liga angielska. Salah, och, ach! Egipcjanin bez litości dla Leicester

JCZ
Mohamed Salah
Mohamed Salah AFP/East News
Liga angielska. Jeżeli Manchester City jest najlepiej grającą drużyną Premier League, to Mohamed Salah zdecydowanie jej największą indywidualnością. W ostatnim meczu tego roku, w ramach 21. kolejki, Egipcjanin pomógł odwrócić losy spotkania z Leicester City. Dzięki niemu Liverpool wygrał 2:1.

Liverpool rozpoczął źle, bo od straty gola. Już w 3 minucie zgraną akcję "Lisów' wykończył z paru metrów Jamie Vardy. To jego siódme trafienie w bezpośrednich meczach, dlatego śmiało można go tytułować katem "The Reds".

Po przerwie zespół Juergena Kloppa zaczął grać to co umie najlepiej. W 52 minucie po znakomitej akcji całego zespołu (zwłaszcza asyście Sadio Mane) wyrównał Mohamed Salah. Egipcjanin miał obok siebie trzech rywali, ale dzięki dryblingowi wszystkich dał radę zmylić.

Jeszcze lepiej Salah zachował się w 76 minucie, gdy ustalił wynik na 2:1. Wówczas – mówiąc slangiem piłkarskim - wziął sobie na plecy Harry'ego Maguire'a, po czym odkleił się od niego i wpakował futbolówkę do siatki.

Przed zejściem w 83 minucie Salah był bliski skompletowania hat-tricka, lecz minimalnie niecelnie lobował Kaspra Schmeichela. Na tym etapie sezonu pod względem liczby bramek ustępuje więc jedynie Harry'emu Kane'owi (18 do 17).