Liga Europy. Fenerbahce bliskie awansu. Dublet Souzy w meczu z Lokomotivem [ZDJĘCIA]

Tomasz J. Górski
Nietypowo, bo we wtorek został rozegrany pierwszy mecz 1/16 finału z Ligi Europy. Na Sukru Saracoglu Stadium w Stambule, Fenerbahce pokonało Lokomotiv Moskwa 2:0 (1:0). Obie bramki dla tureckiego zespołu zdobył Brazylijczyk Souza.

Początek spotkania należał do nastawionych na grę z kontry gości, którzy co prawda stworzyli więcej sytuacji pod bramką Fabiano, ale brakowało dokładnego, ostatnia podania czy dośrodkowania. Jednak to Fenerbahce mogło wyjść na prowadzenie po niespełna kwadransie. Guilherme zdołał jednak obronić strzał Robina van Persie'ego z bliskiej odległości. Kolejny atak przyniósł jednak bramkę. Gonul dośrodkował w pole karne, a tam najwyższej wyskoczył Souza. Brazylijczyk celną główką z kilku metrów nie miał problemu by wpisać się na listę strzelców. Gracze Lokomotivu bezskutecznie dążyli do wyrównania przed przerwą. Niewiele brakowało by do szatni schodzili z dwubramkową stratą. Bramkarz gości „utrzymał wynik” z trudem broniąc strzał Volkana Sena.

Po zmianie stron bliski wyrównania był Nemanja Pejcinović. Przejął piłkę na granicy pola karnego i uderzył w stronę lewego dolnego rogu bramki. Pewną interwencją popisał się jednak Fabiano.

Wyraźnie rozregulowany celownik miał dzisiaj Robin van Persie. Jego strzały często mijały bramkę Guilherme, albo ratowali go obrońcy. W 72. minucie znowu dał o sobie znać Souza, który przytomnie zamknął akcję po dośrodkowaniu Canera Erkina.

Rewanż w Moskwie w przyszły czwartek, 25 lutego. Początek spotkania o godz. 17.