Liga hiszpańska. Vinicius Junior z Realu Madryt kontuzjowany. Brazylijski skrzydłowy zerwał mięsień nogi w meczu z Kolumbią

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Duży problem Realu Madryt. Skrzydłowy kontuzjowany!
Duży problem Realu Madryt. Skrzydłowy kontuzjowany! Ivan Valencia/Associated Press/East News
Real Madryt, klub hiszpańskiej ekstraklasy, poinformował w sobotę, że napastnik Vinicius Junior zerwał mięsień nogi podczas meczu Brazylii z Kolumbią w piłkarskich kwalifikacjach do mundialu 2026. Zapowiada się długa przerwa w grze "brazylijskiego magika".

Duży pech brazylijskiego skrzydłowego Realu Madryt. Vinicius kontuzjowany!

Stołeczny klub wyjaśnił, że badania lekarskie wykazały, iż Vinicius doznał naderwania mięśnia w lewej nodze. Kontuzji nabawił się podczas piątkowej porażki Brazylii z Kolumbią 2:1 i przed przerwą musiał zostać zmieniony.

- Real nie podał harmonogramu powrotu piłkarza do zdrowia, ale tego typu urazy mogą skutkować dwumiesieczną przerwą od zajęć. U Viniciusa „zdiagnozowano uszkodzenie lewego bicepsa kości udowej, które wpływa na ścięgno podkolanowe. Będziemy monitorować jego powrót do zdrowia

– oznajmił klub.

Vinicius motorem napędowym maszyny Ancelottiego!

"Królewscy" zakwalifikowali się już do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Po 13 rundach w lidze hiszpańskiej traci dwa punkty do lidera Girony. 23-letni Vinicius strzelił w tym sezonie dla Madrytu sześć goli, z czego trzy w dwóch ostatnich meczach drużyny.

Po przewie reprezentacyjnej drużynę prowadzoną przez włoskiego szkoleniowca Carlo Ancelottiego będzie czekać rywalizacja na wyjeździe z Cadiz w La Liga oraz parę dni później z SSC Napoli w elitarnej Champions League.

(PAP. oprac.własne)

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Najlepsze MEMY o meczu Polska - Czechy. Czym żył internet? Na początku bardzo słabą grą reprezentacji, potem już golem Jakuba Piotrowskiego na 1:0, a także wdzięcznym zdjęciem Michała Probierza, który zapisywał coś w swoim notatniku. Niektóre memy źle się zestrzały, patrząc na to kto trafił do siatki. Gorzej jednak, że Czesi odpowiedzieli po przerwie i znów przeżyliśmy wielkie rozczarowanie... Nie dla nas bezpośredni awans!

MEMY o meczu Polska - Czechy. Drogi pamiętniczku, nie uwierz...