Liga włoska. AC Milan sprzedaje koszulki bramkarskie z nazwiskiem Giroud. Napastnik stanął między słupkami i wybronił mecz

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
Liga włoska. AC Milan rozpoczął sprzedaż koszulek bramkarskich z nazwiskiem Oliviera Giroud, napastnika, który wszedł do bramki na ostatnie minuty sobotniego meczu ligowego z Genoą i uratował gościom wygraną 1:0. Na stronie "Rossonerich" wizerunek Francuza umieszczono wśród golkiperów.

Giroud stał się bohaterem Milanu

W doliczonym przez sędziego czasie drugiej połowy spotkania w Genui bramkarz Milanu Mike Maignan został ukarany czerwoną kartką za faul poza polem karnym, a ponieważ goście wykorzystali już wszystkie zmiany, między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola i wybór padł na Giroud.

Doświadczonemu francuskiemu napastnikowi najpierw dopisało szczęście, gdyż z podyktowanego za faul Maignana rzutu wolnego Islandczyk Albert Gudmundsson trafił w poprzeczkę, ale później dwukrotnie udanie interweniował, czym uchronił swój zespół od straty co najmniej dwóch punktów.

- Olivier Giroud swoim odważnym występem w bramce przeszedł do historii klubu - napisał Milan na swojej stronie internetowej, i by docenić wysiłek napastnika przeniósł go w oficjalnym składzie zespołu na pozycję... bramkarza.

Jak przekazano, klub przygotował też limitowaną wersję koszulki bramkarskiej z nazwiskiem Giroud. W poniedziałek w pewnym momencie sprzedaż musiano wstrzymać, gdyż liczba zamówień przekroczyła oczekiwaną wartość. AC Milan z dorobkiem 21 punktów prowadzi w tabeli Serie A po ośmiu kolejkach rozgrywek. (PAP)

LIGA WŁOSKA w GOL24

Michał Probierz ogłosił powołania na październikowe mecze kadry narodowej. Nowy selekcjoner zaskoczył i nie wybrał kilku zawodników, którzy mieli mocną pozycję w drużynie. Nie zabrakło także kilku niespodzianek wśród powołanych.Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Największe niespodzianki w powołaniach Michała Probierza. W ...