Liga włoska. Inter Mediolan powiększył przewagę nad Juventusem. Gładka wygrana nad Salernitaną

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
Piłkarze Interu Mediolan pewnie pokonali u siebie Salernitanę 4:0 w meczu 25. kolejki włoskiej ekstraklasy i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Mają już dziesięć punktów przewagi nad Juventusem Turyn Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika.

Inter Mediolan idzie jak burza po mistrzostwo

Bramki dla broniących tytułu "Nerazzurrich" zdobyli w pierwszej połowie Francuz Marcus Thuram, najlepszy strzelec ligi Argentyńczyk Lautaro Martinez (20 trafień) i Holender Denzel Dumfries, a wynik ustalił w 90. minucie Austriak Marko Arnautović.

Inter w dobrym nastroju przystąpi we wtorek do meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów na San Siro z Atletico Madryt. W poprzedniej edycji podopieczni trenera Simone Inzaghiego dotarli do finału, w którym przegrali z Manchesterem City.

W zamykającej tabelę Salernitanie od 65. minuty grał Mateusz Łęgowski. Zespół z Salerno poprowadził po raz pierwszy już trzeci trener w tym sezonie, Fabio Liverani, który zastąpił zwolnionego w niedzielę Filippo Inzaghiego.

Inter ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie. Juventus swój mecz 25. kolejki rozegra w sobotę na wyjeździe z Veroną. (PAP)