Liga włoska. Pięć goli lidera Interu Mediolan przed wyprawą do Arabii Saudyjskiej. Monza zdeklasowana

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP
Lider Inter pokonał na wyjeździe Monzę aż 5:1 w wieczornym meczu 20. kolejki włoskiej ekstraklasy. Teraz piłkarzy z Mediolanu czeka wyprawa do Arabii Saudyjskiej na turniej o Superpuchar Włoch z udziałem czterech drużyn.

Liga włoska. Inter idzie po kolejne mistrzostwo

Po dwie bramki dla Interu - w tym po jednej z rzutu karnego - zdobyli w sobotę Turek Hakan Calhanoglu i argentyński mistrz świata Lautaro Martinez. W końcówce meczu wynik ustalił wicemistrz świata, reprezentant Francji Marcus Thuram. Gospodarzy stać było tylko na trafienie Matteo Pessiny w 69. minucie z rzutu karnego, wówczas jeszcze na 1:3.

Martinez z dorobkiem 18 goli umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców, a Inter - na czele Serie A. Mediolańczycy mają 51 punktów i o pięć wyprzedzają Juventus Turyn, a o 12 lokalnego rywala - AC Milan.

"Stara Dama" swój mecz 20. kolejki rozegra dopiero we wtorek, gdy podejmie Sassuolo. Natomiast Milan w szlagierze tej serii spotka się w niedzielny wieczór u siebie z Romą Nicoli Zalewskiego.

Tymczasem piłkarzy Interu czeka teraz przerwa od występów w Serie A. Wkrótce wylecą do Rijadu na turniej o Superpuchar Włoch, w którym 19 stycznia zmierzą się w półfinale z Lazio Rzym. Dzień wcześniej, w innej parze półfinałowej, mistrz Włoch Napoli podejmie Fiorentinę.

Piłkarze z Neapolu, po serii czterech meczów bez zwycięstwa (w tym trzech ligowym), pokonali w sobotnim spotkaniu Serie A z trudem ostatnią Salernitanę 2:1 i awansowali na szóste miejsce. W kadrze meczowej gospodarzy - oprócz nieobecnego z powodu udziału w Pucharze Narodów Afryki Nigeryjczyka Victora Osimhena - zabrakło pomocnika reprezentacji Polski Piotra Zielińskiego, a rezerwowym bramkarzem był Hubert Idasiak.

Natomiast w zespole Salernitany do 66. minuty grał Mateusz Łęgowski, ukarany w pierwszej połowie żółtą kartką. Tego samego dnia Szymon Żurkowski, który we wtorek został wypożyczony z występującej klasę niżej Spezii do Empoli, strzelił gola po asyście Bartosza Bereszyńskiego w przegranym na wyjeździe 1:2 meczu z Veroną. Żurkowski, który w przeszłości reprezentował już barwy Empoli, wszedł na boisko w sobotę w 56. minucie

Oprócz niego i Bereszyńskiego w Empoli wystąpił także Sebastian Walukiewicz. Obaj polscy obrońcy rozegrali cały mecz. Natomiast w zespole gospodarzy od 80. minuty grał Paweł Dawidowicz. Empoli z dorobkiem 13 pkt zajmuje 19. miejsce (przedostatnie), natomiast Verona jest siedemnasta - 17 pkt. (PAP)

LIGA WŁOSKA w GOL24

Transfermarkt co kilka miesięcy aktualizuje wartości rynkowe zawodników polskiej ligi. Piłkarze wreszcie doczekali się zmian na popularnym portalu. Ekstraklasa ma nowego lidera, którym został Ernest Muci ze stołecznej ekipy. Czołówka została zdominowana przez przedstawicieli trzech klubów - Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Aktualizacja wartości rynkowych zawodników Ekstraklasy. Grac...