ŁKS pokazał charakter. Brutalna porażka Pogoni

Dariusz Kuczmera
Trener Kazimierz Moskal i strzelec jedynego gola Engjell Hoti
Trener Kazimierz Moskal i strzelec jedynego gola Engjell Hoti Fot. ŁKS
Po meczu ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin (1:0) trenerzy obu drużyn byli w zgoła innych nastrojach. Nic dziwnego, obie strony miały swoje szanse, ale jedną okazję wykorzystał ŁKS. Zasłużył na zwycięstwo.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): - Jak zwykle gratulacje należą się przede wszystkim zawodnikom, bo moim zdaniem zagrali dziś najlepszy mecz w sezonie. Pogoń to bardzo silny zespół, grał w najmocniejszym składzie. Cieszę się, że pokazaliśmy charakter, zagraliśmy dojrzale i bardzo mądrze. Do 90. minuty brakowało nam bramki, ale na szczęście mamy doliczony czas gry i mogliśmy cieszyć się z trzech punktów. Mam nadzieję, że sprzyja nam też czas, który jesteśmy razem z nowymi zawodnikami. Dlatego w tym meczu, poza początkiem drugiej połowy, graliśmy równo. Atmosfera na naszym stadionie bardzo nam pomaga. Chcielibyśmy, żeby przychodziło jeszcze więcej kibiców, bo przy gra przy całym stadionie to jest jeszcze inna bajka. Ale nawet, kiedy na trybunach jest 10 tys. fanów, to już robi wrażenie. Nie mam wątpliwości, że ten stadion i atmosfera na nim robi swoje". (PAP)

Jens Gustafsson (trener Pogoni): - Dla nas to brutalna porażka. Kiedy przegrywa się tak naprawdę w ostatniej akcji meczu, zawsze jest to bardzo trudne. Jesteśmy bardzo rozczarowani, bo gdybyśmy wyjechali stąd z jednym punktem byłoby OK, tym bardziej, że nadal nie jesteśmy w najlepszej dyspozycji fizycznej po meczach w europejskich pucharach. Dlatego ten jeden punkt byłby akceptowalny. Teraz musimy jednak zamknąć ten rozdział, pracować na treningach i w meczach nad naszą pewnością siebie. To jest nam w tej chwili najbardziej potrzebne. (PAP)