Maciej Skorża przed meczem Lech Poznań - Lechia Gdańsk: Kluczowy jest aspekt mentalny

KK
Lech Poznań
PKO Ekstraklasa. Maciej Skorża nie odmienił gry Lecha Poznań. W pierwszym meczu pod jego wodzą Kolejorz przegrał na wyjeździe z Rakowem 1:3. Poznaniacy będą mogli się zrehabilitować już we wtorek w spotkaniu przeciwko Lechii Gdańsk. - Chciałbym, żeby na boisko wyszła drużyna pewnie siebie, która jest głodna gry, kreowania sytuacji, bramek i czysto piłkarskiej walki - zaznaczył trener poznańskiej drużyny.

Maciej Skorża przed meczem z Lechią: Kluczowy jest aspekt mentalny

Po porażce z Rakowem Maciej Skorża przyznał, że największe pretensje ma do siebie za zły dobór pomysłu na tamten mecz. Nowy trener, podobnie jak Janusz Góra w spotkaniu z Legią, postawił na ustawienie z trójką obrońców w bloku defensywnym. W środku pola Dani Ramirez i Pedro Tiba pełnili rolę dwóch wysoko ustawionych rozgrywających. W przerwie szkoleniowiec zmienił strategię i dokonał trzech zmian.

- Całym sztabem przeanalizowaliśmy mecz w Bełchatowie i podtrzymuję moje słowa, bo widziałem to już w trakcie gry, że pomysł się nie sprawdził, stąd takie decyzje w przerwie - podkreślił Skorża. - Przed drugą połową przyświecała mi myśl, żeby dać impuls drużynie. Graliśmy bardzo źle, nie potrafiliśmy wykorzystać silnych stron, atutów, więc chciałem dać mocny, świeży powiew, nowe twarze na boisku - dodał.

We wtorek lechici przy Bułgarskiej zagrają z piątą w tabeli Lechią. Jesienią Kolejorz wygrał w Gdańsku 1:0. - W Bełchatowie mierzyliśmy się z drużyną grającą już pięć lat systemem z trzema stoperami i moim zdaniem najlepiej realizującą ten system w całej lidze, ma najlepiej wypracowane mechanizmy i to było dla nas trudne. Na pewno system z trójką obrońców mógłby nam dać większą przewagę, gdybyśmy stosowali go w starciu przeciwko drużynie grającej w takim ustawieniu jak np. Lechia Gdańsk. Myślę, że wtedy byłaby większa szansa, żeby ten system funkcjonował - stwierdził szkoleniowiec.

- Chciałbym, żeby jutro na boisko wyszła drużyna pewnie siebie, która jest głodna gry, kreowania sytuacji, bramek i czysto piłkarskiej walki. Tego ostatnio mi brakowało w pierwszej połowie meczu. I to jest aspekt mentalny, rozpoczęcie spotkania będąc odpowiednio przygotowanym pod tym względem jest kluczowe w tej chwili - zakończył Skorża.

Brak szans nawet na brązowy medal, niższe miejsce w lidze od Warty, Puchar Polski przegrany na etapie ćwierćfinału... Lech Poznań już przyznał się do wpadek, zwalniając Dariusza Żurawia, który chwilę wcześniej przedłużył przecież kontrakt. Maciej Skorża jakoś dogra sezon, ale tak naprawdę po to, by w lipcu zacząć budowę zespołu od nowa. Szykuje się przynajmniej kilka zmian kadrowych. Przedstawiamy listę tych piłkarzy, którzy odejdą na pewno i tych, którzy powinni odejść.

Lechu Poznań, przeprowadź czystkę. Tych piłkarzy nie potrzeb...