Maciej Świdzikowski uszkodził aparat więzadłowy stawu skokowego

Macieja Świdzikowskiego, kapitana Radomiaka czeka dłuższa przerwa w grze z powodu kontuzji stawu skokowego. radomiak.pl
W drugiej połowie meczu z Puszczą w Niepołomicach zszedł z boiska z powodu kontuzji Maciej Świdzikowski. Już wiadomo, że naszego kapitana czeka dłuższa, ale oby jak najkrótsza przerwa w grze. W starciu z Longinusem Uwakwe doznał urazu aparatu więzadłowego stawu skokowego. Kapitanie, wracaj jak najszybciej na boisko!

Trwa dobra, a nawet bardzo dobra passa Radomiaka. Radomianie od ośmiu kolejek nie przegrali meczu, a od siedmiu nie stracili nawet bramki.
W niedzielę, Radomiak dopisał do swojego dorobku jeden cenny punkt za mecz z Puszczą w Niepołomicach.
W tabeli nie ma żadnych zmian. Podopieczni trenera Vernera Liczki utrzymali dziewięć punktów przewagi na Puszczą i dziesięć nad Siarką Tarnobrzeg. Kolejek ubywa i trzeba koniecznie dodać, że za Radomiakiem już bardzo trudny mecz z Puszczą.

Bardzo cieszy gra w defensywie
Siedem meczów bez straty gola, to bardzo rzadki wyczyn na ligowych boiskach. Nie jest przypadkiem, że radomska defensywa w tych meczach gra praktycznie w tym samym ustawieniu, w bramce Adrian Szady, w obronie Mateusz Spychała, Maciej Świdzikowski, Michał Grudniewski, Bartosz Sulkowski. Cały czas na pozycji defensywnego pomocnika gra Kamil Kościelny. Zgranie tej formacji plus defensywny pomocnik daje takie efekty, a nie inne. Siódmy mecz na zero z tyłu. - Chcieliśmy zagrać na zero z tyłu, podtrzymać tą passę i to się udało, defensywa jak zwykle spisała się dobrze i wywozimy jeden punkt - mówił po meczu Adrian Szady, bramkarz Radomiaka, który od 630 minut zachowuje czyste konto bramkowe.

Kościelny bezbłędny
Cała drużyna zasłużyła na duże słowa pochwały. Każdy z 14 piłkarzy, którzy zagrali w meczu przeciwko Puszczy na swój udział w jeden zdobyty punkt. Jednym z najlepszych, a może najlepszym piłkarzem meczu był Kamil Kościelny, który spotkanie w Puszczą zaczął jako defensywny pomocnik, a skończył jako środkowy obrońca. Od 63 minuty grał wraz z Michałem Grudniewskim na środku obrony, po zejściu z boiska z powodu kontuzji Macieja Świdzikowskiego.

- Wróciliśmy do swojego grania jeśli chodzi o grę defensywną. Była koncentracja przez cały mecz, choć gdzieś tam dwukrotnie zakotłowało się pod naszą bramką. Był to nasz siódmy z rzędu mecz bez straconego gola więc myślę, że jest to taki nasz znak firmowy ta solidna gra w defensywie. Szkoda, że trochę brakło naszej gry do przodu, ale myślę, że ten punkt trzeba szanować, bo jest tu ciężki teren. Puszcza nie traci bramek zwłaszcza u siebie, jest to bardzo solidna drużyna i myślę, że ten punkt może być kluczowy z czasem - powiedział po meczu Kamil Kościelny, piłkarz Radomiaka.

W sobotę z Rozwojem

W 21 kolejce drugiej ligi, Radomiak zagra w Radomiu z Rozwojem Katowice. Początek meczu, w sobotę o godzinie 17.

Od poniedziałku w Galerii Słonecznej można nabywać bilety na sobotni mecz z Rozwojem Katowice. Cały czas trwa również sprzedaż karnetów. KLUB APELUJE O KORZYSTANIE Z PRZEDSPRZEDAŻY!

Ceny biletów i karnetów na rundę wiosenną sezonu 2016/2017:
TRYBUNA A (wejście od ulicy Narutowicza):
- karnet na 7 meczów 90 zł
- bilet normalny 15 zł
- bilet ulgowy 5 zł (roczniki 2004-2009, za okazaniem legitymacji szkolnej)
- wstęp wolny (rocznik 2010 i młodsi, pod opieką dorosłego)

TRYBUNA B (wejście od Parku Planty):
- karnet na 7 meczów 60 zł
- bilet normalny 10 zł

Kupując wejściówkę należy określić na którą trybunę/jaką wejściówkę chce się nabyć. Kibic, który zakupi wejściówkę na Trybunę A, nie będzie miał możliwości wejścia na Trybunę B - i na odwrót!

Sprzedaż biletów na mecz Radomiak - Rozwój Katowice (11 marca, sobota - godz. 17:00):

- poniedziałek-piątek godz. 10:00-20:00 [Zielona Wyspa w Galerii Słonecznej]

- środa-piątek godz. 16:00-19:00 [kasy przy stadionie od ul. Narutowicza]

- sobota od godz. 14:00 [kasy od ul. Narutowicza i kasy od Parku Planty]

W sobotę, czyli w dniu meczu bilet będzie można nabyć jedynie w kasach przy stadionie!

Aby kupić wejściówkę należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, a w przypadku dzieci i młodzieży do 18 roku życia należy posiadać numer PESEL.

Sprzedaż karnetów odbywa się codziennie w sklepie Radomiaka w Galerii Słonecznej w godzinach 10:00-20:00.