Malmoe FF mistrzem Szwecji

Grzegorz Ignatowski
Malmoe FF obroniło tytuł mistrza Szwecji. Zespół prowadzony przez norweskiego szkoleniowca Age Hareide zwyciężył w meczu 27. kolejki Allsvenskan z AIK-iem Solna i na trzy kolejki przed końcem sezonu ma 12 punktów przewagi nad drugim w tabeli IFK Goeteborg.

Zwycięstwo z AIK-iem nie przyszło łatwo uczestnikom fazy grupowej Ligi Mistrzów. Malmoe objęło prowadzenie w 39. minucie po strzale Thelina, a sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik podwyższył Magnus Eriksson. Później do głosu doszli gospodarze i po dwóch trafieniach Nabila Bahoui'ego mieliśmy remis. Losy spotkania rozstrzygnął na cztery minuty przed końcem spotkania najbardziej doświadczony piłkarz Malmoe - Markus Rosenberg.

Najgroźniejszy rywal obrońców tytułu - Elfsborg Boras - dość niespodziewanie przegrał w meczu wyjazdowym z Oerebro 1:5. Dzięki temu Malmoe już dziś może się cieszyć z tytułu mistrzowskiego.