Manchester United pokonał na Old Trafford West Bromwich Albion [ZDJĘCIA]

Michał Bezuch
W meczu 12. kolejki ligi angielskiej Manchester United pokonał West Bromwich Albion 2:0. Gole dla "Czerwonych Diabłów" strzelali Jessie Lingard i Juan Mata.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała podobnie, jak poprzednie dwa bezbramkowe spotkania, w których „Czerwone Diabły” zgodnie z filozofią Louisa van Gaala utrzymywały się przy piłce przez ponad 70% czasu gry. Ekipa z Old Trafford nie potrafili jednak przekuć tej przewagi na sytuacje podbramkowe. Najgroźniejszą akcję gospodarze stworzyli sobie w 16. minucie, kiedy to Wayne Rooney zagrał na prawą stronę do niepilnowanego Juana Maty. Hiszpan uderzył technicznie, ale piłka przemknęła o centymetry od lewego słupka bramki West Bromwich. W 40. minucie okazję po szybkim rajdzie mógł stworzyć sobie bardzo aktywny Jesse Lingard, lecz 22-letni skrzydłowy został zablokowany wślizgiem przez Jonny’ego Evansa, byłego zawodnika „Czerwonych Diabłów”, a dziś reprezentującego „The Baggies”.

Druga połowa nie przyniosła wielkiej odmiany na boisku, ale podopieczni Louisa van Gaala zdołali przełamać strzelecką niemoc. W 52. minucie Anthony Martial wrzucił piłkę w pole karne, obrońcy West Bromwich zdołali wybić ją przed pole karne, gdzie czyhał już Jesse Lingard. Młody Anglik bez namysłu przymierzył technicznie w długi róg bramki Boaza Myhilla, pozostawiając walijskiego golkipera bez szans. Strategią gości w dalszym ciągu było oddanie piłki rywalowi i czyhanie na błędy faworyta z Old Trafford. Najlepszą okazję na wyrównanie dla West Bromwich zmarnował Saido Berahino, który w 72. minucie z niewielkiej odległości uderzył wysoko ponad poprzeczką.

W 90. minucie Manchester United ukąsił rywala po raz drugi. Anthony Martial po kontrze wpadł w pole karne i został wycięty równo z trawą przez obrońcę gości Garetha McAuleya. Reprezentant Irlandii Północnej wyleciał z boiska z czerwoną kartką na koncie, a arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił Juan Mata. „Czerwone Diabły” zdołały bezpiecznie dowieźć korzystny wynik do końca spotkania i choć gra zespołu van Gaala nie imponuje, wrażenie może robić fakt, że United nie stracili już bramki w czterech ostatnich meczach ligowych z rzędu.