Manchester United umacnia się na czele Premier League (ZDJĘCIA)

Damian Orłowicz
W meczu 32 kolejki Premier League podopieczni Alexa Fergusona pokonali na Old Trafford Queens Park Rangers 2:0. Negatywnym bohaterem spotkania był sędzia Lee Mason, który podyktował niesłusznie w 15 minucie rzut karny dla gospodarzy i wyrzucił z boiska kapitana QPR Shauna Derry'ego.

Manchester United - Queens Park Rangers 2:0 - czytaj zapis naszej relacji live z meczu

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. W 7. minucie z rzutu wolnego na bramkę uderzył Wayne Rooney, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Rangersów Paddy Kenny.

Manchester United objął prowadzenie w 15. minucie spotkania. W polu karnym upadł Ashley Young, a sędzia wskazał na jedenasty metr boiska. Była to błędna decyzja Lee Masona, ponieważ Young nie był faulowany przez Shauna Derry'ego. Za to przewinienie kapitan Queens Park Rangers otrzymał czerwoną kartkę. Pomyłka arbitra była tym większa, gdyż pomocnik Czerwonych Diabłów w momencie podania od Valencii, znajdował się na pozycji spalonej.

Prowadzenie w meczu mógł powiększyć w 34. minucie Wayne Rooney, ale kolejną dobrą interwencją w pierwszej połowie wykazał się bramkarz QPR.

Także w drugiej połowie stroną dominującą był Manchester United i w 58. minucie spotkania powinno być 2:0. Rafael Da Silva znalazł się w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem Queens Park Rangers, ale uderzenie obrońcy United obronił Kenny. Bramkę piłkarzom Czerwonych Diabłów udało się zdobyć w 68. minucie. Precyzyjnym uderzeniem z dystansu popisał się Paul Scholes i zdobył swoją 105 bramkę w Premier League.

Wynik spotkania w 78. minucie mógł ustalić Michael Carrick, jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się tylko od słupka bramki gości.

Manchester United wygrał swój 25 mecz w sezonie i jest na najlepszej drodze do zdobycia tytułu mistrza Anglii.