Marsylia wygrywa w hicie z Monaco i zachowuje szansę na Ligę Mistrzów (ZDJĘCIA)

Bartosz Głąb
W najciekawszym spotkaniu 36. kolejki francuskiej Ligue 1 Olympique Marsylia wygrała na własnym stadionie 2:1 z AS Monaco mimo że to goście jako pierwszy strzelili gola w tym spotkaniu.

Mecz Stade Velodrome znakomicie rozpoczął się dla Monaco, które już w pierwszej akcji meczu objęło prowadzenie, a konkretnie zrobił to Joao Moutinho, który dokładnie w 43. sekundzie spotkania posłał piłkę do bramki Mandandy.

Drużyna Marsylii starała się doprowadzić do wyrównania, konstruowała składne akcje jednak nie potrafiła przedrzeć się pod bramkę gości, bardziej efektywni byli piłkarze Monaco, którzy jeszcze w pierwszej połowie kilkukrotnie zagrozili bramce Mandandy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:1.

W drugiej połowie obraz gry był podobno, gospodarze dalej bili głową w mur i desperacko starali się dostać pod bramkę Monaco. Wreszcie w 79. minucie po błędzie obrony gości Andre Ayew zdołał doprowadzić do wyrównania.

Osiem minut później Romain Alessandrini zadał decydujący cios ustalając wynik na 2:1 dla Marsylii i wprowadzając niemal w ekstazę kibiców zgromadzonych na Stade Velodrome.

Taki rezultat powoduje, że Marsylia na dwie kolejki przed końcem sezonu traci już tylko dwa punkty do trzeciej pozycji gwarantującej udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. W następnej kolejce Marsylczycy zagrają na wyjeździe z OSC Lille, natomiast AS Monaco podejmie u siebie ekipę Metz.

Olympique Marsylia - AS Monaco 2:1