Kaja Krasnodębska
Mecz Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO Polska Press
Mecz Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz ONLINE.

Mecz Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz ONLINE

Patrząc na to jak dzisiaj wygląda tabela Lotto Ekstraklasy, ciężko uwierzyć że to Sandecja jest ubiegłorocznym tryumfatorem pierwszoligowych rozgrywek. To sądeczanie, nie ekipa z Zabrza jeszcze przed zakończeniem sezonu 2016/2017 załatwili sobie bilet na najwyższy poziom, podczas gdy Górnik o awans musiał walczyć aż po ostatnią kolejkę. Teraz, kilka miesięcy później, sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Beniaminek z Nowego Sącza zamyka tabelę, a podopieczni Marcina Brosza wciąż są w walce o europejskie puchary. Zwłaszcza, że podczas reprezentacyjnej przerwy “zdobyli” trzy punkty. Ich odwołanie od decyzji Komisji Ligi znalazło bowiem aprobatę i Górnik w wyniku otrzymanego za mecz z Piastem Gliwice walkowera ma na swoim koncie już 46 oczek. To zaledwie trzy mniej od poznańskiego Lecha oraz pięć od broniącej tytułu warszawskiej Legii. Zabrzanie już teraz mogą być więc dumni ze swojej drużyny. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia i celem Górników nie jest już utrzymanie, a bilet na międzynarodowe areny.

Z Sandecją ekipie Marcina Brosza nie wypada nie wygrać. To ostatni zespół tabeli, który swoją boiskową postawą nie daje argumentów do pozostania na poziomie Lotto Ekstraklasy. Nie zwyciężyła od dziewiętnastu (sic!) spotkań, w ostatnich pięciu zdobywając zaledwie jedną bramkę. Szczęśliwym strzelcem przed przerwą na reprezentację okazał się Filip Piszczek. Jego gol nie wystarczył i podopieczni Kazimierza Moskala ulegli na wyjeździe Cracovii. Były szkoleniowiec m.in. Wisły Kraków mógł po raz kolejny zatęsknić za czasami, kiedy tytułowano go królem remisów. Teraz z pewnością nie narzekałby na możliwość dopisania sobie po meczu choćby jednego oczka. Ta sztuka nie udała się jego podopiecznym w dwóch poprzednich kolejkach, wcześniej przegrali bowiem z gliwickim Piastem. Przerwanie serii porażek w Zabrzu będzie wybitnie ciężkim zadaniem.

W tym sezonie ta sztuka się jeszcze Sączersom nie udała. Z Górnikiem zetknęli się już dwukrotnie: raz w ramach Pucharu Polski, później także w Lotto Ekstraklasie. Oba te spotkania zakończyły się ich porażkami. I tak jak o awansie zabrzan do kolejnej rundy w Pucharze 1000 drużyn zadecydowała dopiero dogrywka, tak w Niecieczy podopieczni Marcina Brosza zdołali zwyciężyć w ciągu 90 minut. Gole zdobywali Igor Angulo oraz Szymon Matuszek, a honorowym trafieniem popisał się Michal Piter-Bućko.

Goście muszą uważać nie tylko na hiszpańskiego napastnika, ale również Mateusza Wieteskę. Defensor w dwóch poprzednich spotkaniach zdołał wpisać się na listę strzelców. Najpierw pokonał golkipera Zagłębia Lubin, później zaskoczył także grającego w Koronie Zlatana Alomerovicia. W obu tych meczach były to gole na wagę remisu. Możliwe, że to również one przekonały Czesława Michniewicza do wystawienia Wieteski w wyjściowym składzie na eliminacyjny mecz reprezentacji Polski do lat 21 z Litwą. W wygranym przez Biało-Czerwonych spotkaniu zagrał też Paweł Bochniewicz oraz Jakub Bartosz, a na zgrupowaniu mieli okazję trenować również z bramkarzem zabrzan Tomaszem Loską. Na obóz kadry Słowacji w ubiegłym tygodniu udał się natomiast Jakub Grić.

Sędzia:

Szymon Marciniak (Płock): Arbiter, który w czerwcu uda się do Rosji na Mistrzostwa Świata, właśnie w Zabrzu będzie miał kolejną okazję na zdobycie doświadczenia. Pomiędzy meczami Realu Madryt czy Manchesteru City już dwukrotnie miał przyjemność prowadzenia starć Sandecji, w tym chyba najlepszego spotkania Sączersów w tym sezonie: ich zwycięskiego boju nad liderującą Jagiellonią Białystok. Marciniak był także sędzią w prestiżowym meczu podopiecznych Kazimierza Moskala z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Dwukrotnie sędziował również zabrzanom i dwukrotnie zakończyło się to wiktorią ekipy Marcina Brosza. Były to starcia z Wisłą Kraków oraz pucharowe przeciwko Chojniczance Chojnice.

Nieobecni:

Górnik Zabrze Rafał Kurzawa (kartki)
Sandecja Nowy Sącz Maciej Małkowski (kartki)

Forma w poprzednich meczach:

Górnik Zabrze
Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:2 (Kallaste sam., Wieteska)
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:2 (Suarez, Wieteska)
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:3 (0:1)
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 0:0
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 (Koj)

Sandecja Nowy Sącz
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (Piszczek)
Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 0:3
Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz 0:0
Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Lubin 0:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 1:0

Ostatnie bezpośrednie starcia:

28 października 2017: Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 1:2 (Piter-Bućko - Angulo, Matuszek)
20 września 2017: Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (Matuszek, Angulo x2 - Kolev, Grendel sam.)
17 marca 2017: Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (Ł.Wolsztyński x2)
24 sierpnia 2016: Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 2:0 (Trochim, Korzym)

Mecz Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz TRANSMISJA TV

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+ na kanale Canal+ Sport. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.