Michał Skóraś strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Club Brugge. Jego drużyna pewnie wygrała w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji

Jakub Jabłoński
Youtube/Club Brugge
Liga Konferencji. Michał Skróraś z pierwszym trafieniem dla Club Brugge. Polak wyszedł w podstawowym składzie na mecz III rundy Ligi Konferencji przeciwko tureckiego Knattspyrnufelag Akureyrar i pod koniec pierwszej połowy odwdzięczył się swojemu nowemu trenerowi zdobyciem bramki na 2:0. Ostatecznie jego drużyna wygrała 5:1 i zameldowała się w IV rundzie.

Premierowe trafienie Skórasia w nowych barwach

Dla byłego piłkarza Lecha Poznań początki w belgijskiej drużynie nie są łatwe. Dotychczas rozegrał raptem cztery spotkania. W czwartkowy wieczór trener Ronny Deila postanowił zaufać 23-latkowi wystawiając go w pierwszym składzie w eliminacjach do Ligi Konferencji. Skóraś odpłacił mu się w najlepszy możliwy sposób, czyli zdobyciem bramki.

W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy młody skrzydłowy dopadł do odbitej piłki w polu karnym i kapitalnym strzałem z półwoleja zdobył swoje pierwsze trafienie.

Club Brugge wygrało 5:1 z tureckim Knattspyrnufelag Akureyrar, a poza Skórasiem na listę strzelców wpisywali się Dedryck Boyata oraz trzy razy Roman Jaremczuk.

W nowym klubie pokładają w nim spore nadzieje

Skrzydłowy reprezentacji Polski dołączył do drużyny z Brugii za ok. 6-8 mln euro po fenomenalnych występach w barwach Lecha Poznań.

W poprzednim sezonie PKO Ekstraklasy w barwach "Kolejorza" 23-latek zagrał w 32 meczach, w których zgromadził na swoim koncie dziewięć bramek oraz zanotował cztery asysty. Dodatkowo w Lidze Konferencji zaliczył 12 występów, w których zdobył pięć bramek oraz trzy asysty.

Następnym rywalem Club Brugge w składzie w IV rundzie eliminacji Ligi Konferencji będzie hiszpańska Osasuna. Miejmy nadzieje, że dalej ze "Skórą" w składzie!