Mierzejewski bez Pucharu Turcji (WIDEO)

Jacek Czaplewski
Adrian Mierzejewski będzie musiał jeszcze poczekać na pierwsze trofeum z Trabzonsporem. Jego zespół przegrał w finale z Fenerbahce Stambuł 0:1. Jedyna bramka padła już w 8 minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Moussa Sow. Dla Fenerbahce krajowy puchar okazał się być na osłodę, bowiem ligę wygrał Galatasaray.

Mierzejewski spędził na boisku pełne 90 minut, ale nie zdołał wpłynąć na wynik. O drodze do finału będzie jednak długo pamiętał, bo zdobył aż siedem bramek, w tym trzy w półfinale z Sivassporem Kamila Grosickiego i Arkadiusza Piecha. Ligę Trabzonspor zakończył na dziewiątym miejscu z dorobkiem 46 punktów. Mierzejewski strzelił w niej pięć goli.

Fenerbahce Stambuł - Trabzonspor Kulub 1:0 (1:0)
1:0 Moussa Sow 8'