Milan ograł Sampdorię i zagra w ćwierćfinale Pucharu Włoch

mgs
Piłkarze Milanu pokonali Sampdorię Genua 2:0 i wywalczyli awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Gole dla Rossonerich strzelali M'Baye Niang i Carlos Bacca.

Pierwszy mecz 1/8 finału Pucharu Włoch zakończył się bezbramkowym remisem Milanu z Sampdorią. W rewanżu rozegranym na Stadio Luigi Ferraris Rossoneri spisali się już znacznie lepiej i pokonali rywali z Genui 2:0.

Gole w tym spotkaniu padły dopiero w drugiej połowie. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu, w 50. minucie goście objęli prowadzenie. Carlos Bacca zagrał w tempo do wychodzącego na czystą pozycję M'Baye Nianga, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Emiliano Viviano i pewnym strzałem w długi róg posłał piłkę do siatki.

Kiedy wszystko wskazywało na to, że mediolańczycy zakończą rywalizację z jedną bramką na koncie, w 93. minucie świetną akcją popisał się Carlos Bacca. Po dobrym dośrodkowaniu Keisuke Hondy Kolumbijczyk sprawnie minął pilnującego go obrońcę i podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0.

Dzięki wygranej Milan awansował do 1/4 finału Coppa Italia, gdzie zmierzy się z Carpi. Warto zaznaczyć, że zarówno trener Sinisa Mihajlović, jak i piłkarze "Il Diavolo" zgodnie podkreślali, że poważnie traktują pucharowe rozgrywki, gdyż są one dla nich przepustką do europejskich pucharów.

W pozostałych meczach ćwierćfinału Pucharu Włoch Lazio Rzym zagra z Juventusem, Inter z Napoli, a Spezia Calcio zmierzy się z US Alessandria Calcio.

Sampdoria - AC Milan 0:2

Bramki: 50' Niang, 90+3' Bacca

Kartki: 60' Christodoulopoulos, 63' Zukanović – 5' Bertolacci, 16' Mexes, 34' Abate, 60' Sciglio, 64' Zukanović

Sampdoria: Viviano – Cassani, Moisander, Zukanović, Regini – Ivan, Fernando, Carbonero (68. Mesbach) – Soriano – Muriel (77' Cassano), Bonazzoli (59' Christodoulopoulos)

AC Milan: Abbiati – Abate, Mexes, Romagnoli, De Sciglio – Cerci (70' Honda), Kucka, Bertolacci (81' Mauri), Bonaventura (77' Poli) – Bacca, Niang