Milan przegrał z Sassuolo. Europejskie puchary nie dla Rossonerich

Igor Szczech, mgs
W meczu 36. kolejki Serie A Milan przegrał na wyjeździe z Sassuolo 3:2 i stracił kolejne cenne punkty. Na dwie kolejki przed końcem sezonu Rossoneri są pewni, że w przyszłym sezonie nie zagrają w europejskich pucharach.

Spotkanie, jak wielu przewidywało ze względu na wczesną porę, przebiegało w początkowych minutach w powolnym tempie, gdzie obie drużyny nie stwarzały sobie okazji do strzelenia bramki. Jednak już pierwszy celny strzał zakończył się bramką. 13. minuta okazała się pechowa dla Diego Lopeza. Bramkarz Milanu wypuścił piłkę z rąk po strzale Berardiego i potoczyła się w stronę bramki. Jak pokazały powtórki, nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej, jednak sędzia uznał inaczej. W 31. minucie podwyższył nie kto inny jak Berardi. Napastnik gospodarzy dostał znakomitą długą piłkę i strzałem lewą nogą po długim słupku nie dał szans hiszpańskiemu golkiperowi gości.

Kiedy wydawało się, że Milan poniesie kolejną klęskę z niżej notowanym klubem, do gry wrócił Milan. Po fantastycznej indywidualnej akcji, 2 minuty po golu Sassuolo, bramkę kontaktową dla Rossonerich zdobył Bonaventura. W 36. minucie mógł być już remis, jednak strzał Hondy świetnie obronił Consigli, a dobitka Destro była niecelna.

Na początku drugiej połowy mieliśmy już remis. W 51. minucie wprowadzony na boisko po przerwie Suso dośrodkował piłkę w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Alex i obrońca Milanu bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy. Kiedy wydawało się, że bliżej kolejnych bramek będą goście, w 57. minucie doszło do zdarzenia, które wpłynęło na resztę spotkania. Piłkę ręką zagrał strzelec pierwszej bramki dla Rossonerich, Bonaventura, który dostał za to zagranie drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. W 71. minucie 100 % okazji nie wykorzystał Berardi, którego strzał z 5 metrów obronił Lopez, jednak kilka minut później był już nieomylny. Precyzyjnym podaniem popisał się Simone Zaza, a napastnik gospodarzy nie miał najmniejszych problemów by wpakować piłkę do siatki.

Goście z Mediolanu starali się doprowadzić do wyrównania, na boisku po wielomiesięcznej przerwie pojawił się El Sharaawy, jednak na wiele to się nie zdało i Milan poniósł 12. porażkę w sezonie, tracąc tym samym szansę na przeskoczenie w tabeli rywali zza miedzy na koniec sezonu.

Sassuolo - AC Milan 3:2

Bramki: 13' Berardi, 31' Berardi, 78' Berardi – 33' Bonaventura, 51' Alex

Kartki: 45+1' Missiroli, 73' Consigli – 16' Bonaventura, 39' Bonera, 73' Honda, 84' El Shaarawy, 86. Paletta, 57' Bonaventura, 90+4' Suso

US Sassuolo: Consigli – Fontanesi (74' Magnanelli), Cannavaro, Acerbi, Peluso – Taïder (61' Brighi), Missiroli, Biondini – Berardi, Zaza, Sansone (70' Floro Flores).

AC Milan: D. López – Abate (46' Suso), Alex, Paletta, Bonera – Poli, N. de Jong, van Ginkel – Honda (79' El Shaarawy), Destro (68' Pazzini), Bonaventura.